Krkonoše - kam na výlet o dovolené

Dovolená v Krkonoších nabízí velké množství tipů na výlet a turistických cílů. Připravili jsme pro Vás seznam těch nejzajímavějších tipů na výlet v Krkonoších. U každého turistického cíle je k dispozici i nabídka ubytování na nejbližších chatách a chalupách.
Chaty a chalupy Krkonoše
1 2 3 4 ..... 6
Rozhledna Štěpánka

Rozhledna Štěpánka

Rozhledna byla pojmenována podle arcivévody Štěpána, který v roce 1847 navštívil Jizerské hory a vystoupal na vrch Hvězda. Na jeho počest nechal kníže Rohan postavit rozhlednu s názvem "Štěpánova vyhlídka". Jen o rok později však byla stavba přerušena. Dle pověsti pozastavil kníže Rohan stavbu poté, co mu cikánka předpověděla, že mu dokončení rozhledny přinese smrt.

Rozhledna U borovice

Rozhledna U borovice

Nedaleko obce Roprachtice vyrostla v letech 2008 až 2009 rozhledna U borovice. Ta návštěvníkům po výšlapu 70 schodů nabízí krásný kruhový výhled. Za příznivého počasí lze pozorovat nejen blízké Krkonoše a Jizerské hory, ale i vzdálenější místa.

Zřícenina hradu Trosky

Zřícenina hradu Trosky

Zřícenina hradu Trosky je symbolem Českého ráje a naprostým unikátem, který není možné vidět nikde jinde. Hrad byl totiž vybudován na dvou vedle sebe stojících čedičových skalách. Dochovaly se dvě věže Panna a Baba, pozůstatky hradního paláce, část opevnění a předhradí. V hlavní turistické sezóně je zde možnost nočních prohlídek.

Rozhledna Přední Žalý

Rozhledna Přední Žalý

Nedaleko města Vrchlabí najdeme monumentální kopec Přední Žalý. Na jeho víc než tisíc metrů vysoký vrchol vede značená turistická cesta. Z kamenné rozhledny na vršku se návštěvníkům naskytne překrásný rozhled na pohoří Krkonoše, celé Podkrkonoší, vrcholové partie Jizerských hor nebo Ještěd a při dobré viditelnosti je vidět až na Kralický Sněžník.

Kuks

Kuks

Dominantou obce Kuks je na vršku stojící barokní areál hospitálu s kostelem Nejsvětější Trojice. Založil jej hrabě Antonín Špork na přelomu 17. a 18. století. Vedou k němu schody lemované půvabným vodním chodníčkem. V prostoru hospitálu mohou návštěvníci obdivovat dílo sochaře Matyáše Brauna.

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád

Návštěva Mumlavského vodopádu je krásným zážitkem v každém ročním období, neboť měnící se příroda kolem vytváří spolu s desetimetrovým vodopádem překrásnou podívanou. Už cesta k vodopádu návštěvníky ohromí, neboť okolí řeky Mumlavy je mimořádně hezké a malebné.

Prameny Labe

Prameny Labe

Turistické místo pramen Labe neboli Labská studánka bylo symbolicky vytvořeno na místě, kde se skutečné prameny Labe sbíhají z okolních rašelinišť. Je zde hezké odpočinkové místo s lavičkami okolo studánky. Nedaleko je křižovatka značených turistických tras, takže turisté mohou Labskou studánku navštívit při jednom ze svých výletů po krkonošském hřebeni.

Sněžka

Sněžka

Na Sněžku mohou turisté vyjít pěšky po značené trase. Příjemnější je ale vyjet na vrchol lanovkou, která má nástupní stanici v Peci pod Sněžkou a funguje zde již více než šedesát let. Na svazích Sněžky mohou návštěvníci najít některé druhy chráněných rostlin, jako je například rozrazil chudobkovitý či sítina trojklanná. Z vrcholu hory je překrásný výhled na pohoří Krkonoše.

Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály

Krásným cílem výletu pro milovníky turistiky jsou Adršpašsko-teplické skály. Jsou zde dvě velká skalní města: Adršpašské město a Teplické skály. V každém je upravený prohlídkový okruh s informačními tabulemi, na kterých se návštěvníci dozví mnoho zajímavého o skalách jejich fauně i flóře i o lidech s nimi spjatými.

Skalní vyhlídka Strážník

Skalní vyhlídka Strážník

Na jednom z vrchů Krkonoš na hoře Stráž je vybudovaná skalní vyhlídka Strážník. Odsud mohou návštěvníci obdivovat krásný rozhled do širého okolí.

1 2 3 4 ..... 6

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.