Zobrazit na mapě

Vodní nádrže - kam na výlet o dovolené

Vodní nádrž Nýrsko leží v nádherné přírodě chráněné krajinné oblasti Šumava.

Přehrada Mšeno (Jablonecká přehrada) je vyhledávaným místem pro odpočinek, koupání, vodní sporty i rybaření. V zimě se proměňuje v lední kluziště.

Přehrada Žermanice je vyhledávaným cílem pro rekreaci, má ideální podmínky pro koupání, vodní sporty, rybaření i sportovní potápění.

Přehrada Těrlicko slouží i k rekreačním účelům, najdete tu tři veřejné pláže, loděnici s půjčovnou loděk a sportovních potřeb. Je skvělým místem pro milovníky vodních sportů, ale i pro rybáře.

Přehrada Hněvkovice je vyhledávaná pro rekreaci s plaváním, vodními sporty a rybařením.

Překrásný výhled na Flájskou přehradu se naskytne z nedaleké Puklé skály. U hráze Flájské přehrady od roku 2019 funguje Informační středisko, kde získají turisté bližší informace nejen o této, ale i o dalších...

V zalesněném údolí řeky Labe nedaleko Dvora Králove nad Labem se díky zajímavému architektonickému ztvárnění nachází jedna z nejkrásnějších přehrad v celé České republice - Les Království.

Působivá sportovně-rekreační lokalita rybník Mrhal leží východně od Českých Budějovic a je oblíbeným místem ke koupání a rybaření. Na severním břehu rybníku byla vybudována písečná pláž.

Turistické stezky vedoucí malebným lesnatým prostředím podél vodní nádrže Římov zavedou návštěvníky např. ke zřícenině hradu Velešín nebo na vyhlídkové místo Velký Kámen.

Přehrada Horní Bečva je dnes oblíbeným místem ke koupání a vodním sportům. Původní název přehrady zněl Přehrada U Macečků. Plán na výstavbu přehrady vznikl po ničivých povodní na počátku 20. století.

Akceptované poukázky a asociace