Zobrazit na mapě

Křetínská přehrada (Letovice)

Údolní nádrž Letovice, nazývaná také Křetínka, byla vybudována na řece Křetínce v letech 1972 - 1976, západně od města Letovice při silnici vedoucí do Křetína. Do plného provozu byla předána v roce 1978. 

Křetínská přehrada je téměř 5 kilometrů dlouhá a 400 metrů široká, je skvělou volbou pro milovníky přírodních koupališť. Vyzkoušet tu můžete yachting, windsurfing i potápění a vodní hladinu pozorovat z vypůjčeného šlapadla nebo lodičky. Křetínka láká také rybáře, na přehradě je povolený i lov z loděk. Chytnout tu můžete kapry, cejny, amury, štiky i sumce. 

Křetínka je obklopena několika plážemi, vzít s sebou můžete i svého čtyřnohého miláčka - vstup se psy je tu povolen. Okolí přehrady je ideální pro pěší i cyklovýlety.

Vodní nádrž Letovice prochází od roku 2021 modernizací, která by měla skončit v listopadu 2024. Přes léto je i během rekonstrukce nádrž napuštěna na obvyklou hladinu, takže o vodní radovánky nepřijdete.

Atraktivní turistické cíle v okolí přehrady Křetín:

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Křetínská přehrada (Letovice) je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Moderní kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se zahradou (zapuštěný bazén, posezení, gril, ohniště) je umístěn v malé obci v atraktivní lokalitě nad přehradou Letovice (koupání a rybaření).

5 ložnic / max 9 osob
číslo chalupy: 2328

Pěkně a účelně zařízená chalupa (společenská místnost, el. terč, stolní tenis) k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, pergola, gril, trampolína) leží u lesa na kraji malé obce v údolí řeky Křetínky.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 2441
Křetínská přehrada je obklopena několika plážemi, vzít s sebou můžete i svého čtyřnohého miláčka - vstup se psy je tu povolen.

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou světnicí (kachlová kamna) leží na oploceném dvorku (vířivý sud, trampolína, posezení, gril) na návsi městyse pod hradem Svojanov.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2210

Rezervováno včera

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Dnes zobrazeno 13x

Velmi pěkná chata k pronájmu se slunečnou terasou a saunou leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína) ve stráni u lesa nad říčkou na okraji malé chatové osady jen 5 km od hradu Svojanov.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2144

Dnes zobrazeno 12x

Stylově zrekonstruovaná atraktivní chalupa s velmi pěkným interiérem a s kompletně bezbariérovým přízemím v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril) s okolím vhodným k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1409

Dnes zobrazeno 14x

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Akceptované poukázky a asociace