Zobrazit na mapě

Americká zahrada Chudenice

Parky a zahrady

Romantické lesní arboretum Americká zahrada založil v polovině 19. století hrabě Eugen Černín. Nechal tehdy dovézt vzácné dřeviny ze Severní Ameriky a z Asie a nechal je vysadit okolo klasicistního výletního zámečku. Postupně se Americká zahrada rozrostla ještě o půvabný altánek přímo zvoucí k odpočinku a o romantické jezírko, které později okouzlilo spisovatele Václava Kvapila natolik, že podle něj napsal libreto pro známou operu Antonína Dvořáka Rusalka.

Od lesního altánku je možné vystoupit na kopec Svatý Wolfgang, kde stojí 45 metrů vysoká rozhledna Bolfánek vzniklá z původní věže barokního kostela. Kromě Americké zahrady, která je zde jako na dlani, může návštěvník při dobrém počasí vidět vrcholky Šumavy a Českého lesa. Americká zahrada je pro veřejnost volně přístupná celý rok, rozhledna Bolfánek jen v letních měsících.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Americká zahrada Chudenice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Americká zahrada Chudenice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (dětské brouzdaliště, stolní tenis, pergola, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině Pošumaví jen 15 km od města Klatovy.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2107

Vkusně a kvalitně zařízená chata se stylovým obytným pokojem a se saunou v oplocené zahradě (posezení, ohniště, stolní tenis) na kraji obce jen 50 m od koupaliště a jen 7 km od Domažlic.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0723

Prohlíželo 290 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (bazén, 2 pergoly s posezením, krb, gril) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

4 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Prohlíželo 151 lidí

Účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji obce u lesa jen 1 km od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1915

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Prohlíželo 127 lidí

Útulný stylově zařízený apartmán v přízemí velkého domu (samostatný vchod) s oplocenou zahradou (bazén, posezení, ohniště) leží v městečku v malebné oblasti Pošumaví jen 3,5 km od Hnačovského rybníka.

4 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2108

Akceptované poukázky a asociace