Zobrazit na mapě

Zámek s loveckým muzeem Úsov

Muzea

Na zámku Úsov je zajímavá expozice vypreparovaných hlav velkých zvířat z afrického kontinentu. Nechybí ani poutavá umělecky vyvedená mapa dobrodružných výprav, ze kterých členové rodu trofeje přivezli. Další zajímavostí je sbírka kuriózních zbraní pytláků a loveckých pušek. Mezi muzejními sbírkami je také kolekce ptačích vajec, bohatá sbírka motýlů a hmyzu a tajuplná expozice lebek a zárodků nejrozmanitějších živočichů.

Kromě loveckých sbírek čeká na zámku na malé návštěvníky výstava pohádkových tvorů Fantastická zoologie. Konají se zde nejrůznější zábavné akce pro rodiny s dětmi, jako například Rej pohádkových bytostí či Čarodějnický slet.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek s loveckým muzeem Úsov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek s loveckým muzeem Úsov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží zcela na okraji obce v oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) jen 200 od lesa, 1 km od koupaliště a 6,5 km od hradu Bouzov.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2001

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě leží v chatové osadě v blízkosti přehrady Na Jahodné (koupání) v malebné krajině Zábřežské vrchoviny na úpatí Jeseníků.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1925

Prohlíželo 111 lidí

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Stylová velmi pěkná chata k pronájmu s udržovanou zahradou (terasa, krb, gril) v chatové oblasti u lesa jen 300 m od možnosti koupání a 1 km od rekreačního centra v Dolním Bušínově.

2 ložnice / max 11 osob
číslo chaty: 1361

Kvalitně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (vířivka, sauna, posezení, gril) leží na okraji rekreační obce na malebném místě u lesa a je ideální pro rodinnou dovolenou po celý rok.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1958

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště) na malebné polosamotě nedaleko lesa s pěknými výhledy do okolí jen 2 km od zříceniny hradu Rabštejn.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1451

Pěkná v retro stylu zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa, posezení, krb) leží na klidném a malebném místě v horské chatové osadě nedaleko lesa jen 4,5 km od přehrady Krásné (koupání).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1838

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, lavičky, gril) leží na kraji obce v malebné na lesy bohaté krajině jen 7 km od Moravské Třebové (aquapark). Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0955

Akceptované poukázky a asociace