Zobrazit na mapě

Brtnický hrádek

Hrady a zámky

Brtnický hrádek je jeden z dalších strážních hradů v severovýchodní části Českého Švýcarska. Jeho původní název není známý. Později se mu začalo říkat Brtnický hrádek podle blízké obce Brtníky.

Původně dřevěný nevelký hrádek se základy vytesanými ve skále zanikl již ve 14. století.

V současnosti si zde můžeme prohlédnout části sklepení a základy věže. V této podobě je přístup k Brtnickému hrádku i jeho pozůstatky již od roku 1891, kdy byly místní památky a zajímavá místa upravovány tak, aby byly přístupné pro turisty. Zasloužili se o to příslušníci rodu Kinských, kteří velmi podporovali rozvoj turistického ruchu v této oblasti.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Brtnický hrádek je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Brtnický hrádek je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 118 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Velmi pěkná roubená chalupa k pronájmu v ohrazené zahradě (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, ohniště) v malebné atraktivní lokalitě na kraji malé obce nedaleko Jetřichovických skal.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1569

Prohlíželo 95 lidí

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Akceptované poukázky a asociace