Zobrazit na mapě

Zámek Klášterec nad Ohří

Hrady a zámky

Historické centrum Klášterce nad Ohří je městskou památkovou zónou, jejíž součástí je i zámek s velkým anglickým parkem, ve kterém můžeme obdivovat krásné stromy z celého světa. Se zámeckým parkem těsně sousedí lázně Evženie, což je areál s minerálními prameny.

Zámek byl postaven v první polovině 17. století v renesančním slohu. V průběhu třicetileté války byl vypálen a později přestaven do podoby barokního zámku. V dalších letech prošel mnoha úpravami, včetně výstavby krásné terasy v jižním křídle.

V současnosti se v zámku nachází velmi vzácná expozice porcelánu, jak českého, tak i evropského, ale i čínského a japonského. Kromě této stálé expozice se na zámku konají pravidelně výstavy malířů a sochařů, pořádají se zde koncerty vážné hudby. V areálu zámku se nachází i prodejny s ručně malovaným porcelánem a šperky. Navštívit můžete i kostel Nejsvětější Trojice s Thunskou hrobkou, který je součástí zámku. Děti pak jistě potěší výstava loutek Matěje Kopeckého  a skřítků, víl a strašidýlek Vítězslavy Klimtové. Odpočinout si po prohlídce celého zámku můžete v zámecké cukrárně.  

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Klášterec nad Ohří je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Klášterec nad Ohří je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, ohniště s roštem) leží na okraji obce nad údolím řeky Ohře s výhledem na Doupovské hory jen 6 km od Klášterce nad Ohří (aquapark).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2372

Pěkně zařízený zrekonstruovaný dům zasazený v obranných hradbách původního městského opevnění k pronájmu s oploceným dvorem (terasa s posezením, markýza, gril) leží v historickém centru Kadaně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2465
Historické centrum Klášterce nad Ohří je městskou památkovou zónou, jejíž součástí je i zámek s velkým anglickým parkem, ve kterém můžeme obdivovat krásné stromy z celého světa. Se zámeckým parkem těsně sousedí Lázně Evženie, což je areál s minerálními prameny.

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Dnes zobrazeno 10x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Útulná plně vybavená rodinná chata s krbem k pronájmu leží na oploceném pozemku (vyhřívaný bazén, sauna, vířivka, venkovní krb s posezením, gril a stolní tenis) v chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2215

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2216

Akceptované poukázky a asociace