Zobrazit na mapě

Zámek Klášterec nad Ohří

Hrady a zámky

Historické centrum Klášterce nad Ohří je městskou památkovou zónou, jejíž součástí je i zámek s velkým anglickým parkem, ve kterém můžeme obdivovat krásné stromy z celého světa. Se zámeckým parkem těsně sousedí lázně Evženie, což je areál s minerálními prameny.

Zámek byl postaven v první polovině 17. století v renesančním slohu. V průběhu třicetileté války byl vypálen a později přestaven do podoby barokního zámku. V dalších letech prošel mnoha úpravami, včetně výstavby krásné terasy v jižním křídle.

V současnosti se v zámku nachází velmi vzácná expozice porcelánu, jak českého, tak i evropského, ale i čínského a japonského. Kromě této stálé expozice se na zámku konají pravidelně výstavy malířů a sochařů, pořádají se zde koncerty vážné hudby. V areálu zámku se nachází i prodejny s ručně malovaným porcelánem a šperky. Navštívit můžete i kostel Nejsvětější Trojice s Thunskou hrobkou, který je součástí zámku. Děti pak jistě potěší výstava loutek Matěje Kopeckého  a skřítků, víl a strašidýlek Vítězslavy Klimtové. Odpočinout si po prohlídce celého zámku můžete v zámecké cukrárně.  

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Klášterec nad Ohří je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Klášterec nad Ohří je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 101 lidí

Rezervováno 23. 7.

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Prohlíželo 408 lidí

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Prohlíželo 126 lidí

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 174 lidí

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Prohlíželo 99 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Akceptované poukázky a asociace