Zobrazit na mapě

Černá v Pošumaví

Obce a města

Oblíbená rekreační obec Černá v Pošumaví nabízí nepřeberné množství možností, jak strávit volný čas. K procházkám láká okolí jezera i CHKO Šumava. Na své si tu přijdou milovníci vodních sportů, historických památek, cyklisté, rodiny s dětmi i rybáři. 

První písemná zmínka o obci se dochovala z roku 1268. Vesnice se tehdy rozkládala v údolí potoka, jehož vody se po dešti zbarvovaly do černa, odtud nejspíš pochází název obce. 

V 19. století se tu těžil grafit, o století později patřily zdejší tuhové závody k největším vývozcům grafitu na světě.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Černá v Pošumaví je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Černá v Pošumaví je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nový velmi pěkně zařízený prostorný rekreační dům v oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa s posezením, gril) leží na mimořádně atraktivním místě jen 300 m od přehrady Lipno (od pláže).

4 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 1622

Velký prostorný rekreační dům (chalupa) k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, sauna), kulečníkem a oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží jen 900 m od přehrady Lipno.

6 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 2358
Obec Černá v Pošumaví leží na břehu Lipenského jezera, je velmi oblíbeným rekreačním místem, které nabízí pestré vyžití pro každého.

Velmi pěkná chalupa resp. stylové podkroví velké chalupy se samostatným vchodem a zahradou (bazén, pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě u rekreačního rybníku Olšina.

6 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 1920

Romanticky a útulně působící chata k pronájmu s krbem a udržovanou zahradou (venkovní posezení, ohniště, houpací síť) leží ve stráni nad přehradou Lipno (500 m). Ideální ke koupání a rybaření.

2 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2171

Prostorný penzion (pronajímá se samostatně jako chalupa jedné skupině hostů) se společenskou místností, vnitřním bazénem a velkou terasou leží v rekreační osadě jen 400 m od přehrady Lipno.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2260

Pěkně zařízená rekreační chalupa s krbovnou leží ve velké zahradě (trampolína, stolní tenis, posezení, ohniště) v malém městečku u Lipenské přehrady jen 1,5 km od místní pláže (koupání, vodní sporty).

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2198

Pěkně zařízená zděná chata, resp. polovina dvojchaty se samostatným vchodem na neoploceném pozemku (altánek, posezení, krb) jen 200 m od přehrady Lipno (koupání, rybaření). Cykloturistika.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1333

Velmi pěkná zcela samostatná polovina dvojchaty s terasou na neoploceném pozemku (posezení, gril). Ubytování jen 200 m od pláže Lipenské přehrady (koupání, vodní sporty, rybaření).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0216

Akceptované poukázky a asociace