Zobrazit na mapě

Přírodní rezervace Lovoš

Přírodní zajímavosti

Nedaleko města Lovosice se tyčí k nebi osamocená hora kuželovitého tvaru. Její název je Lovoš a původně se jednalo o sopku. Její výška je 570 metrů nad mořem. Úbočí hory tvoří bloky čedičové horniny a suťová pole. Vrchol Lovoš je porostlý dubovými lesy. V roce 1948 zde byla vyhlášena Přírodní rezervace Lovoš. Je zde mnoho druhů unikátních původních rostlin a velmi dobře se zde daří také uměle vysazené opuncii. V rezervaci žijí chráněné druhy plazů, ptáků, měkkýšů a hmyzu.

Od kaple v Malých Žernosekách vede na Lovoš Oparenským údolím a kolem zříceniny hradu Oparno naučná trasa. Na vršku Lovoše je vystavěna turistická chata. Na střeše této chaty ja jakási malá rozhledna, ze které se otvírá nádherná vyhlídka na celé České středohoří a údolí Labe.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přírodní rezervace Lovoš je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přírodní rezervace Lovoš je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242
Přírodní rezervace Lovoš byla vyhlášena roku 1948. Je zde mnoho druhů unikátních původních rostlin a velmi dobře se zde daří také uměle vysazené opuncii. V rezervaci žijí chráněné druhy plazů, ptáků, měkkýšů a hmyzu.

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1552

Prohlíželo 107 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Rezervováno včera

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitě řešeným pozemkem s venkovním posezením a ohništěm leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2362

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešené posezení, ohniště, stolní tenis) leží na samotě u lesa v malebném prostředí na Kokořínsku přímo na turistické stezce vedoucí Čertovou roklí.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2371

Akceptované poukázky a asociace