Zobrazit na mapě

Přírodní rezervace Lovoš

Přírodní zajímavosti

Nedaleko města Lovosice se tyčí k nebi osamocená hora kuželovitého tvaru. Její název je Lovoš a původně se jednalo o sopku. Její výška je 570 metrů nad mořem. Úbočí hory tvoří bloky čedičové horniny a suťová pole. Vrchol Lovoš je porostlý dubovými lesy. V roce 1948 zde byla vyhlášena Přírodní rezervace Lovoš. Je zde mnoho druhů unikátních původních rostlin a velmi dobře se zde daří také uměle vysazené opuncii. V rezervaci žijí chráněné druhy plazů, ptáků, měkkýšů a hmyzu.

Od kaple v Malých Žernosekách vede na Lovoš Oparenským údolím a kolem zříceniny hradu Oparno naučná trasa. Na vršku Lovoše je vystavěna turistická chata. Na střeše této chaty ja jakási malá rozhledna, ze které se otvírá nádherná vyhlídka na celé České středohoří a údolí Labe.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přírodní rezervace Lovoš je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přírodní rezervace Lovoš je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Dnes zobrazeno 11x

Rezervováno včera

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Dnes zobrazeno 17x

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Dnes zobrazeno 8x

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Dnes zobrazeno 14x

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Akceptované poukázky a asociace