Zobrazit na mapě

Rozhledna Travičná

Železná rozhledna Travičná, která zároveň slouží jako vysílač pro mobilní operátory, byla postavena v roce 2000. Stojí na stejnojmenném kopci nedaleko obce Tvarožná Lhota v malebné krajině CHKO Bílé Karpaty.

Kdo zvládne 177 schodů a vystoupá až na vyhlídkový ochoz, který je umístěn 33 m nad zemí, nebude litovat. Naskytne se mu krásný výhled na všechny světové strany. Z rozhledny lze pozorovat nejen Bílé Karpaty včetně nejvyšší hory Velké Javořiny (970 m. n. m.), ale i vzdálenější místa (např. Hodonín, hřebeny Pálavy, Chřiby s hradem Buchlov, Uherské Hradiště nebo poutní místo Svatý Antoníček u Blatničky).

Pod rozhlednou je umístěna malá expozice o zdeším regionu. Výlet na rozhlednu Travičná lze spojit s návštěvou nedaleké vodní nádrže Lučina, která je oblíbena u milovníků koupání v přírodě.

Fotogalerie - Rozhledna Travičná

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Travičná je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Travičná je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2125

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená zahradní chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě leží na okraji obce v malebném jihomoravském regionu Podluží (ideální k cykloturistice).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2049

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Pěkný prostorný vinný sklep s ubytováním (chata) s terasou (posezení, gril) leží v osadě vinných sklepů v lukrativní jihomoravské vinařské oblasti. Ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2024

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2142

Stylová moderní rekreační chalupa s oplocenou zahrádkou (posezení, přenosný gril) v tiché ulici vinařské obce (možnost domluvy degustace vína) s okolím ideálním k cykloturistice.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1406

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2141b

Jednoduše zařízené zcela samostatné přízemí vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2141a

Akceptované poukázky a asociace