Zobrazit na mapě

Kamenický Šenov

Obce a města

Na rozhraní Českého středohoří a Lužických hor leží mezi Českou Kamenicí a Novým Borem sklářské město Kamenický Šenov. Bylo založeno ve 13. století německými přistěhovalci.

Na přelomu 16. a 17. století se zde objevují počátky sklářství, k jehož rozvoji došlo v druhé polovině 17. a v 18. století. V 18.století se intenzivně obchodovalo se sklem z Kamenického Šenova po celé Evropě. Rozvoj města  poznamenal i kulturní a společenský život.

Ve městě bylo v roce 1927 postaveno divadlo, ve kterém se kromě divadelních představení konaly i pravidelné koncerty. Po válce, kdy byla většina obyvatel německé národnosti vystěhována, klesl výrazně počet obyvatel města.

Při návštěvě města stojí za pozornost městská památková zóna s kostelem a několik velmi hezkých historických domů. V jednom z těchto domů sídlí s¨Sklářské muzeum, ve kterém je možné si prohlédnout krásné expozice broušeného a rytého skla od 17. století až po dnešek. Velmi zajímavá je i expozice zabývající se zdejší výrobou lustrů. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kamenický Šenov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kamenický Šenov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Velmi pěkná roubená chalupa k pronájmu v ohrazené zahradě (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, ohniště) v malebné atraktivní lokalitě na kraji malé obce nedaleko Jetřichovických skal.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1569

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Akceptované poukázky a asociace