Zobrazit na mapě

Muzeum Vysočiny Třešť

Muzea

V Třešti je zajímavé muzeum Vysočiny, které je umístěno v Schumpeterově domě, který nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Výstavní sály jsou umístěny v prvním podlaží tohoto objektu. Návštěvníci zde mohou obdivovat výstavu lidového betlémářství.

Kolekce betlémů v muzeu v Třešti je unikátní a velmi zajímavá. Tvůrci využívali k výrobě betlému nejrozmanitější materiály. Jsou zde jednoduché papírové exponáty, ale i důkladně propracované řezbářské práce. Kromě betlémů si mohou návštěvníci v muzeu prohlédnout zámecký pokoj s krásným vybavením a portréty někdejší majitelů tohoto panství.

Výstava Zaniklý třešťský průmysl vypovídá o období průmyslového rozkvětu Třeště. Byla zde rozvinutá výroba látek, uniforem a čepic. Jsou zde i nejrůznější zajímavosti jako jsou proslulé hodinové skříně, ukázka výroby šachových figurek a dýmek a také houslařství. Návštěvníky jistě zaujmou i ukázky ze sirkařského průmyslu, jako jsou krásné krabičky od sirek s nálepkami v secesním stylu, které byly vyváženy do mnoha zahraničních států.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum Vysočiny Třešť je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum Vysočiny Třešť je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 92 lidí

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Pěkně a stylově zařízený zcela samostatný podkrovní apartmán s terasou v nově zrekonstruované usedlosti s okrasnou zahradou (zahradní jezírko, obora s daňky) jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 0709

Dvě účelně zařízené chaty s terasou leží ve velkém velmi pěkně udržovaném oploceném areálu (hřiště, stolní tenis, ruské kuželky, vyžití pro děti, ohniště) u lesa jen 50 m od místního rybníka (loďka).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1944

Prohlíželo 208 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) v tiché chatové osadě nedaleko lesa jen 50 m od místního rybníka s možností vypůjčení loďky.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1428

Prohlíželo 207 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Dnes zobrazeno 10x

Pěkná účelně zařízená chalupa leží v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v malebné krajině jihozápadní Vysočiny jen 7 km od Pelhřimova s mnoha možnostmi ke krásným výletům do okolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1728

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s letní odpočinkovou místností, vyžitím pro děti, uzavřeným dvorkem (posezení, krb) a oplocenou zahradou v obci jen 18 km od Jihlavy.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1869

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s hernou (stolní tenis) v částečně oplocené zahradě (plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) leží na malebné samotě u lesa jen 6 km od Humpolce (koupaliště).

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1859

Akceptované poukázky a asociace