Zobrazit na mapě

Zámek Doudleby nad Orlicí

Hrady a zámky

V 10. století zde byla vybudována tvrz a okolo ní postupně vznikla obec Doudleby nad Orlicí. Na místě původní tvrze byl později vystavěn překrásný čtyřkřídlý zámek. Celá jeho venkovní fasáda je vyzdobena renesančními sgrafity a zámek působí dojmem, jako by byl ozdoben jemnou krajkou. Arkáda na nádvoří je podepřena působivými toskánskými sloupy. Při prohlídce musí každý návštěvník obdivovat vnitřní výtvarnou výzdobu stropů, nádherné tapisérie a bohatou kolekci renesančního nábytku. V zámku je rovněž umístěna stálá výstava s názvem Lov a lovectví čtyř století. Budovu zámku obklopuje rozlehlý anglický park, který přímo vybízí k příjemné procházce. Prohlídka zámku je možná od dubna do září.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Doudleby nad Orlicí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Doudleby nad Orlicí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Dnes zobrazeno 15x

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Dnes zobrazeno 14x

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Prostorný a účelně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem v přízemí rodinného domu s možností využití části zahrady (pergola, gril) v podhůří Orlických hor jen 8 km od Opočna (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2118

Pěkná chata s terasou leží v udržované zahradě (částečně živý plot, posezení, gril) v malebné lokalitě na okraji chatové osady nedaleko Novoveského rybníka a lesa v atraktivní oblasti Podorlicka.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1725

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2245

Luxusní apartmán k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2243

Akceptované poukázky a asociace