Zobrazit na mapě

Barokní lékárna v Klatovech

Když vstoupíme do lékárny U bílého jednorožce, rázem se ocitneme v hluboké minulosti. Pracovní lékárnická tára, skříňky s malými šuplíčky na léčivé ingredience, poličky zdobené vinutými sloupy, nádoby na léky z cínu, dřeva, skla a porcelánu, záhadné přístroje na míchání mastí, sloní kly, paroží, destilační aparát i unikátní lékárenská pec, to vše nám přibližuje atmosféru 17. století, kdy místní jezuitský řád tuto lékárnu založil. Lékárna nezanikla ani po zrušení jezuitského řádu, kdy její vybavení zakoupil lékárník Jan Michal Farbas.

Nad vchodem lékárny si můžeme prohlédnout vzácný „roh z jednorožce“. Dnes víme, že ve skutečnosti se jedná o roh z bílého mořského narvala, ale v minulosti lidé věřili v pravost a zázračnou sílu tohoto rohu. Nábytek ve stylu bavorského baroka pochází z dílny řezbáře Jana Geschwendta. Lékárna fungovala bez přerušení od svého vzniku až do roku 1966. Poté ji převzalo klatovské muzeum a zřídilo v ní historickou expozici. Otevřeno je od června do října. Mimo tuto dobu si lze prohlídku objednat.

Fotogalerie - Barokní lékárna v Klatovech

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Barokní lékárna v Klatovech je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Barokní lékárna v Klatovech je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná a útulná srubová chata k pronájmu na oploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině severního šumavského podhůří jen 7 km od Klatov.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2315

Pěkně a stylově zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (finská sauna, posezení, krb s grilovacím kamenem) leží v malebné krajině na severní straně šumavského podhůří jen 10 km od Klatov.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 24100
Při návštěvě Klatov si nenechte ujít prohlídku barokní lékárny U bílého jednorožce. Interiér lékárny je stylově vybavený bohatě vyřezávaným příslušenstvím. Na původním pracovním lékárnickém stole si návštěvník může prohlédnout nejen přístroje a nádoby na výrobu léčiv, ale i tajemné ingredience jako jsou například drcené sloní kly, či jelení parohy.

Pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, gril, trampolína, stolní tenis,…) leží u lesa v chatové osadě s krásným výhledem do širokého okolí jen 10 km od Klatov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2462

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, elektrický gril) na severní straně šumavského podhůří v malé obci mezi Klatovy a Domažlicemi.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2497

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Prohlíželo 102 lidí

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Akceptované poukázky a asociace