Zobrazit na mapě

Větrný mlýn Kuželov

Kuželovský větrný mlýn je poslední provozuschopný větrný mlýn holandského typu v České republice. Turisté, kteří tuto unikátní technickou památku z roku 1842 navštíví, se dozví mnohé o jeho mlynářské historii. V areálu větrného mlýna stojí i další budova, kde je umístěna výstava o horňáckém bydlení.

Větrný mlýn sloužil místním zemědělcům až do roku 1946. Později prošel celkovou rekonstukcí a nyní funguje jako památka patřící pod správu Technického muzea v Brně.

Prohlídka mlýna s průvodcem trvá necelou hodinu a určitě se vyplatí. Větrný mlýn v Kuželově je otevřen pro veřejnost vždy od dubna do října.

 

Fotogalerie - Větrný mlýn Kuželov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Větrný mlýn Kuželov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Větrný mlýn Kuželov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Dnes zobrazeno 9x

Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1969
Větrný mlýn v Kuželově je uniktání technickou památkou z roku 1842 a jako součást Technického muzea v Brně představuje zajímavou expozici mlynářství a horňáckého bydlení. Mlýn je oblíbeným výletním cílem turistů mířících do Bílých Karpat.

Útulná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) v chatové rekreační oblasti na atraktivním klidném místě pod Mikulčiným vrchem v Bílých Karpatech.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2235

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2125

Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení, gril) leží na oploceném pozemku (sauna, trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2115

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená zahradní chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě leží na okraji obce v malebném jihomoravském regionu Podluží (ideální k cykloturistice).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2049

Útulná kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, zimní zahrada, pergola, ohniště, gril) na mimořádně pěkném místě na konci chatové osady u lesa nad obcí.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1708

Nově zrekonstruovaná nástavba vinného sklípku s terasou v malebné uličce vinných sklípků jen 600 m od přírodního koupání a jen 3 km od Slovanského hradiště v Mikulčicích. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0622

Akceptované poukázky a asociace