Zobrazit na mapě

Větrný mlýn Kuželov

Kuželovský větrný mlýn je poslední provozuschopný větrný mlýn holandského typu v České republice. Turisté, kteří tuto unikátní technickou památku z roku 1842 navštíví, se dozví mnohé o jeho mlynářské historii. V areálu větrného mlýna stojí i další budova, kde je umístěna výstava o horňáckém bydlení.

Větrný mlýn sloužil místním zemědělcům až do roku 1946. Později prošel celkovou rekonstukcí a nyní funguje jako památka patřící pod správu Technického muzea v Brně.

Prohlídka mlýna s průvodcem trvá necelou hodinu a určitě se vyplatí. Větrný mlýn v Kuželově je otevřen pro veřejnost vždy od dubna do října.

 

Fotogalerie - Větrný mlýn Kuželov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Větrný mlýn Kuželov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Větrný mlýn Kuželov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 18x

Stylová velmi pěkná chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v malé chatové osadě na překrásném místě u bukového lesa a orchidejové louky na úpatí Velké Javořiny v samém srdci Bílých Karpat.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2404

Dnes zobrazeno 9x

Stylově zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, krb) leží v malé chatové osadě na překrásném místě u bukového lesa a orchidejové louky na úpatí Velké Javořiny v samém srdci Bílých Karpat.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2403
Větrný mlýn v Kuželově je uniktání technickou památkou z roku 1842 a jako součást Technického muzea v Brně představuje zajímavou expozici mlynářství a horňáckého bydlení. Mlýn je oblíbeným výletním cílem turistů mířících do Bílých Karpat.

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1969

Pěkně zařízená slovácká chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, krb) leží 9 km od Hodonína v atraktivní jihomoravské oblasti ideální k cykloturistice či k poznání místní vinařské kultury.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2406

Dnes zobrazeno 8x

Útulná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) v chatové rekreační oblasti na atraktivním klidném místě pod Mikulčiným vrchem v Bílých Karpatech.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2235

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2125

Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení, gril) leží na oploceném pozemku (sauna, trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2115

Akceptované poukázky a asociace