Zobrazit na mapě

Větrný mlýn Kuželov

Kuželovský větrný mlýn je poslední provozuschopný větrný mlýn holandského typu v České republice. Turisté, kteří tuto unikátní technickou památku z roku 1842 navštíví, se dozví mnohé o jeho mlynářské historii. V areálu větrného mlýna stojí i další budova, kde je umístěna výstava o horňáckém bydlení.

Větrný mlýn sloužil místním zemědělcům až do roku 1946. Později prošel celkovou rekonstukcí a nyní funguje jako památka patřící pod správu Technického muzea v Brně.

Prohlídka mlýna s průvodcem trvá necelou hodinu a určitě se vyplatí. Větrný mlýn v Kuželově je otevřen pro veřejnost vždy od dubna do října.

 

Fotogalerie - Větrný mlýn Kuželov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Větrný mlýn Kuželov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Větrný mlýn Kuželov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Prohlíželo 188 lidí

Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1969

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2125

Prohlíželo 131 lidí

Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení s grilem a ohřívačem) leží na oploceném pozemku (trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2115

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená zahradní chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě leží na okraji obce v malebném jihomoravském regionu Podluží (ideální k cykloturistice).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2049

Prohlíželo 122 lidí

Jednoduše zařízená chalupa leží na neoploceném pozemku (pergola s posezením a krbem, ohniště, dětský bazén) na malebné samotě u lesa v kouzelné krajině CHKO Bílé Karpaty (turistika, houbaření).

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1862

Prohlíželo 125 lidí

Nově zrekonstruovaná nástavba vinného sklípku s terasou v malebné uličce vinných sklípků jen 600 m od přírodního koupání a jen 3 km od Slovanského hradiště v Mikulčicích. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0622

Pěkný prostorný vinný sklep s ubytováním (chata) s terasou (posezení, gril) leží v osadě vinných sklepů v lukrativní jihomoravské vinařské oblasti. Ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2024

Akceptované poukázky a asociace