Součástí města Rokytnice nad Jizerou je malá horská osada Studenov. Je zde třicet obytných stavení, ale trvale zde bydlí pouze jeden jediný člověk. Nedaleko od osady je vybudován velký lyžařský areál Studenov. Leží v nadmořské výšce 620 až 933 metrů. Tento ski areál je ideální hlavně pro rodiny s dětmi, neboť jsou zde pozvolné a široké sjezdovky. K dispozici jsou na Studenově dva vleky kotva, jeden vlek poma a jeden dětský vlek. Sjezdovky mají nízký stupeň obtížnosti, je zde modrá a červená sjezdovka. V posledních letech si Studenov oblíbili také snowboardisté. Na vrchu Studenova se lze napojit na běžkařskou Krkonošskou magistrálu.

V létě mohou výletníci směřující na Studenov využít turistické stezky a cyklotrasy vedoucí z Rokytnice nad Jizerou nebo z Harrachova. Dále pak mohou pokračovat směrem na Ručičky, k pramenům Labe, k Janově skále nebo na Čertovu horu.

Fotogalerie - Studenov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Studenov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Studenov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulný kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v prvním patře domu s prázdninovými apartmány na klidném místě u lesa jen 1 km od Mumlavského vodopádu. Ideální pro turistickou dovolenou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2046

Rezervováno včera

Stylově zařízená velmi pěkná chalupa leží na částečně oploceném pozemku (posezení, krb, gril, vyžití pro děti) v dolní části Rokytnice nad Jizerou s mnoha možnostmi k turistice a lyžování.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1723

Jednoduše zařízená chalupa s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku v dolní části obce jen 2 km od nejbližšího lyžařského areálu a s prostředím ideálním k turistickým výletům.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1281

Luxusní roubená chalupa k pronájmu s terasou, saunou a stylovou obytnou místností leží na lukrativním místě vysoko v horách v atraktivní lokalitě pod Lysou horou (ideální pro lyžaře a turisty).

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2053

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502

Prohlíželo 91 lidí

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji malé horské osady jen 100 m od lyžařského areálu v sousedství hřiště a občerstvení. Turistika.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1365

Nová roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném přírodním pozemku (terasa s posezením, gril) na malebném místě v chatové osadě v kopci jen 300 m od místního přírodního koupaliště.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1819

Místně typická prostorná horská chalupa k pronájmu s velkou společenskou místností leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, vyžití pro děti) na kouzelném místě u lesa jen 3 km od přehrady Souš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1752

Akceptované poukázky a asociace