Mezi zajímavosti, které by neměli návštěvníci Harachova opominout, patří rozhodně harrachovská sklárna s historickou brusírnou skla a malým pivovarem. V jejím sousedství stojí kaple Svaté Alžběty se skleněným zvonem odlitým ve zdejší sklárně. Je zde Sklářské muzeum, Hornické muzeum, Lesnická a myslivecká expozice a také Ski muzeum, ve kterém jsou vystaveny poháry a medaile harrachovských lyžařů.

Oblíbeným cílem turistů je také areál skokanských můstků a výjezd lanovkou podél mamutího můstku na Čertovu horu, z které pak vedou hřebenové stezky na Studenov, Ručičky, Dvoračky nebo ještě dál k prameni Labe. Jen kousek od centra Harrachova lze rovněž obdivovat nádherný Mumlavský vodopád, od kterého se lze opět vydat vzhůru do hor na Krakonošovu snídani nebo k Vosecké boudě.

Ozubnicová železniční dráha, která jezdí mezi Tanvaldem a Harachovem bývala dříve součástí důležité trasy mezi Českou republikou a Polskem. Dnes je prohlášena národní technickou památkou a využívá se pro osobní přepravu a pro turistické účely. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Harrachov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Harrachov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulný kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v prvním patře domu s prázdninovými apartmány na klidném místě u lesa jen 1 km od Mumlavského vodopádu. Ideální pro turistickou dovolenou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2046

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502

Luxusní roubená chalupa k pronájmu s terasou, saunou a stylovou obytnou místností leží na lukrativním místě vysoko v horách v atraktivní lokalitě pod Lysou horou (ideální pro lyžaře a turisty).

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2053

Prohlíželo 120 lidí

Jednoduše zařízená chalupa s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku v dolní části obce jen 2 km od nejbližšího lyžařského areálu a s prostředím ideálním k turistickým výletům.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1281

Stylově zařízená velmi pěkná chalupa leží na částečně oploceném pozemku (posezení, krb, gril, vyžití pro děti) v dolní části Rokytnice nad Jizerou s mnoha možnostmi k turistice a lyžování.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1723

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji malé horské osady jen 100 m od lyžařského areálu v sousedství hřiště a občerstvení. Turistika.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1365

Místně typická prostorná horská chalupa k pronájmu s velkou společenskou místností leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, vyžití pro děti) na kouzelném místě u lesa jen 3 km od přehrady Souš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1752

Prostorná kvalitně zařízená horská chalupa se saunou na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, posezení, krb) na atraktivním klidném místě pod lesem s krásným výhledem do údolí.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1503

Akceptované poukázky a asociace