Zobrazit na mapě

Klášter - malá víska

V krásné krajině České Kanady nedaleko Nové Bystřice leží malá víska s názvem Klášter. Toto jméno získala podle monumentálního kláštera, který zde založil řád paulánských mnichů na počátku 16. století. Klášter byl bohužel v období minulého režimu v roce 1959 zbořen.

Zůstal zde překrásný kostel Nejsvětější Trojice, který byl vystaven na místě zázračného pramene. Tento kostel je jednou z nejvýznamnějších památek z období baroka na jihu Čech. V kostele je mohutný oltář, který je druhým největším oltářem ve střední Evropě. Pod kostelem jsou tajemné katakomby, které je možné s průvodcem navštívit.

Fotogalerie - Klášter - malá víska

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter - malá víska je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter - malá víska je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Netradiční pěkná chata k pronájmu ve stylu severského domku na neoploceném pozemku (posezení, ohniště). Dovolená v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1815

Pěkně zařízená chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s oplocenou zahradou (terasa, ohniště) v malé vesničce uprostřed malebné krajiny České Kanady a je ideální pro cykloturistickou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1656

Dnes zobrazeno 20x

Jednoduše zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé chatové osadě v krásné lokalitě u lesa jen 200 m od Pěněnského rybníku a jen 7 km od Jindřichova Hradce.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1511

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Velmi pěkný nový apartmán pro dovolenou se zahradou (posezení, gril, ohniště) a rybníčkem je umístěn v bývalém mlýně na malebném místě zcela na kraji městečka v jihovýchodním cípu České Kanady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1567

Jednoduše zařízená chata s terasou na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v chatové oblasti v malebné lokalitě přímo u Ratmírovského rybníku (koupání) nedaleko lesa. Cykloturistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1337

Nová pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační oblasti nedaleko lesa a rybníků Komorník a Křivohlav v malebné krajině České Kanady.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1566

Prohlíželo 109 lidí

Rezervováno včera

Nová pěkně zařízená chata s terasou (posezení, ohniště) v chatové rekreační oblasti přímo pod hrází rybníka Křivohlav a jen 500 m od rybníka Komorník (koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1335

Akceptované poukázky a asociace