Zobrazit na mapě

Třeboňsko - kam na výlet o dovolené

Dovolená na Třeboňsku nabízí velké množství tipů na výlet a turistických cílů. Připravili jsme pro Vás seznam těch nejzajímavějších tipů na výlet na Třeboňsku. U každého turistického cíle je k dispozici i nabídka ubytování na nejbližších chatách a chalupách.

Chaty a chalupy Třeboňsko


Nevíte, kam s dětmi v Třeboni? Za každého počasí vám je k dispozici prostorný dětský koutek v areálu Pod Světem.

Hvězdárna v Českých Budějovicích je druhá nejstarší hvězdárna v Čechách. Její observatoř na Kleti patří mezi deset nejúspěšnějších observatoří na světě věnujících se hledání planetek.

Chrám sv. Mikuláše vznikl ve 13. století, kdy byl založen jako farní kostel pro královské město České Budějovice.

Kojákovice patříly k Rožmberskému panství, ale v 15. stol. část vesnice patřila rytířům z Kojákovic. Leží 8 km jižně od Třeboně na hranici CHKO Třeboňsko. Tato typická jihočeská vesnice patří mezi vesnické památkové...

Lomnice nad Lužnicí leží v Chráněné přírodní oblasti Třeboňsko, vzniklo ve 13. století z tržní osady při raně gotickém hradu. Původní hrad dnes připomíná už jen bývalá hradní kaple sv. Václava.

Železniční trať tažená koňmi byla vybudována v letech 1825 - 1832 mezi městy České Budějovice a Linec. V muzeu se dozvíte více o historii této tratě.

Nadějská rybniční soustava patří mezi nejvzácnější přírodní rezervace na Třeboňsku. Pojmenována byla podle největšího rybníku této soustavy.

Díky této naučné stezce můžete pozorovat nádhernou přírodu Třeboňska a poznávat ptáky i floru žijící v této oblasti.

Opatovický rybník je jeden z nejstarších rybníků na Třeboňsku, leží kousek od rybníka Svět.

Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci vznikl v druhé polovině 14. století. Dominantou starého města Jindřichova Hradce se stala jeho kostelní věž, tyčící se do výšky 68 metrů.

Akceptované poukázky a asociace