Zobrazit na mapě

Mechanický betlém Horní Lideč

Hornolidečský ručně vyřezávaný mechanický betlém se nachází v centru obce v nové moderní budově u kostela Svatého Václava.

Celá expozice zaujímá 170 m2, samotný betlém, kde najdeme na 100 vyřezávaných staveb a asi 230 figur z toho 75 pohyblivých, má plochu 50 m2. Na betlémě pracovalo 15 řezbářů z Česka i Slovenska. Najdeme zde mj. dřevořezby čtyřiceti nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje. Jedná se například o Radhošť, rožnovské Valašské muzeum v přírodě, Velehrad, Hostýn, na Slovensku pak o Bojnický zámek nebo Trenčínský hrad. Betlém zachycuje také původní dřevěné domky z Horního Lidče. Největší zajímavostí jsou však již zmíněné pohyblivé figury, které přibližují stará řemesla a zvyky tohoto kraje.

Návštěvu betlému lze doporučit vždy na 14:00 (mimo pondělí). V tento čas vždy totiž v betlémské expozici začíná komentovaná prohlídka, při které je promítán i krátký film. Expozice mechanického betlému v Horním Lidči je otevřená po celý rok (mimo pondělí).

Fotogalerie - Mechanický betlém Horní Lideč

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Mechanický betlém Horní Lideč je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Mechanický betlém Horní Lideč je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 142 lidí

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s částečně oploceným dvorem (posezení, gril) leží v tiché valašské obci v malebné na lesy bohaté beskydské krajině s možností mnoha turistických výletů.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1911

Velmi pěkně zařízená valašská chalupa v částečně oplocené zahradě (vířivka, terasa s posezením, ohniště, gril) v malé tiché obci pod lesem jen 800 m od krásného koupaliště. Turistika. Cykloturistika.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1474

Prohlíželo 94 lidí

Pěkně zařízená malá vesnická chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) se nachází na kraji obce v malebné na lesy bohaté beskydské krajině jen 200 m od místního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1665

Prohlíželo 128 lidí

Velmi pěkná chalupa s hernou (kulečník, stolní fotbal) na oploceném pozemku (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, gril) v malé valašské obci obklopené lesy jen 8 km od Vsetína.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1150

Prohlíželo 105 lidí

Rezervováno dnes

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy (apartmán) nabízí pronájem v oplocené zahradě (posezení, gril) v malebném údolí říčky Kychová přímo na turistické stezce vedoucí na Kohútku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1544

Velmi pěkná vkusně zařízená chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (pergola s posezením) na malebném místě pod lesem v blízkosti řeky a cyklostezky Bečvy.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1631

Účelně zařízená chalupa se společenskou místností (stolní tenis) v oplocené zahradě (altán, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v údolí Černého potoka na turistické stezce vedoucí na hřeben Javorníků.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1830

Nově zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku na horském zalesněném hřebeni v chatové oblasti turistického a lyžařského střediska v těsné blízkosti sjezdovek i turistických tras.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0834

Akceptované poukázky a asociace