Zobrazit na mapě

Mechanický betlém Horní Lideč

Hornolidečský ručně vyřezávaný mechanický betlém se nachází v centru obce v nové moderní budově u kostela Svatého Václava.

Celá expozice zaujímá 170 m2, samotný betlém, kde najdeme na 100 vyřezávaných staveb a asi 230 figur z toho 75 pohyblivých, má plochu 50 m2. Na betlémě pracovalo 15 řezbářů z Česka i Slovenska. Najdeme zde mj. dřevořezby čtyřiceti nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje. Jedná se například o Radhošť, rožnovské Valašské muzeum v přírodě, Velehrad, Hostýn, na Slovensku pak o Bojnický zámek nebo Trenčínský hrad. Betlém zachycuje také původní dřevěné domky z Horního Lidče. Největší zajímavostí jsou však již zmíněné pohyblivé figury, které přibližují stará řemesla a zvyky tohoto kraje.

Návštěvu betlému lze doporučit vždy na 14:00 (mimo pondělí). V tento čas vždy totiž v betlémské expozici začíná komentovaná prohlídka, při které je promítán i krátký film. Expozice mechanického betlému v Horním Lidči je otevřená po celý rok (mimo pondělí).

Fotogalerie - Mechanický betlém Horní Lideč

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Mechanický betlém Horní Lideč je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Mechanický betlém Horní Lideč je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená valašská chalupa v částečně oplocené zahradě (vířivka, terasa s posezením, ohniště, gril) v malé tiché obci pod lesem jen 800 m od krásného koupaliště. Turistika. Cykloturistika.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1474

Prohlíželo 113 lidí

Rezervováno 16. 6.

Pěkně zařízená malá vesnická chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) se nachází na kraji obce v malebné na lesy bohaté beskydské krajině jen 200 m od místního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1665
Mechanický betlém v Horním Lidči je úžasným výtvorem 15 řezbářů, kteří na dřevěných vyřezávaných stavbách a figurách představující stará řemesla, zvyky a známé stavby Zlínského a Trenčínského kraje pracovali.

Prohlíželo 118 lidí

Valašská účelně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (koupací káď, stolní fotbálek, posezení, gril, ohniště) na klidném místě na okraji obce v podhůří Javorníků v CHKO Beskydy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2454

Velmi pěkná chalupa s hernou (kulečník, stolní fotbal) na oploceném pozemku (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, gril) v malé valašské obci obklopené lesy jen 8 km od Vsetína.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1150

Velmi pěkná vkusně zařízená chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (pergola s posezením) na malebném místě pod lesem v blízkosti řeky a cyklostezky Bečvy.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1631

Nápaditě zařízená velmi pěkná maringotka s terasou a neoploceným pozemkem s ohništěm nabízí netradiční ubytování na okraji valašské obce nedaleko od cyklostezky Bečva.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2453

Dnes zobrazeno 10x

Účelně zařízená chalupa se společenskou místností (stolní tenis) v oplocené zahradě (altán, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v údolí Černého potoka na turistické stezce vedoucí na hřeben Javorníků.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1830

Nápaditě zařízená velmi pěkná maringotka s terasou a oplocenou zahradou s ohništěm nabízí netradiční ubytování na okraji valašské obce v blízkosti řeky Vsetínská Bečva a cyklostezky Bečva.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2452

Akceptované poukázky a asociace