Beskydy - kam na výlet o dovolené

Dovolená v Beskydech nabízí velké množství tipů na výlet a turistických cílů. Připravili jsme pro Vás seznam těch nejzajímavějších tipů na výlet v Beskydech. U každého turistického cíle je k dispozici i nabídka ubytování na nejbližších chatách a chalupách.
Chaty a chalupy Beskydy
1 2 3 4 ..... 6
přehrada Bystřička

přehrada Bystřička

Ve Vsetínských vrších při vstupu do CHKO Beskydy byla začátkem 20. století vybudována vodní nádrž Bystřička. V součastnosti k přehradě každoročně v létě míří stovky návštěvníků, kteří tráví čas přímo na plážích u vody nebo využívají blízké cykloturistické či turistické stezky.

Mechanický betlém Horní Lideč

Mechanický betlém Horní Lideč

Mechanický betlém v Horním Lidči je úžasným výtvorem 15 řezbářů, kteří na dřevěných vyřezávaných stavbách a figurách představující stará řemesla, zvyky a známé stavby Zlínského a Trenčínského kraje pracovali.

Muzeum sklářství Karolinka

Muzeum sklářství Karolinka

Tradice sklářství v Karolince na Valašsku se datuje už od 60. let 19. století, kdy zde Salamon Reich založil sklářskou huť. Vývoj sklářského řemesla v Karolince i v jejím okolí mapuje Muzeum sklářství, které v Karolince otevřeli v roce 2014.

Zámek Frýdek-Místek

Zámek Frýdek-Místek

Zámek ve Frýdku–Místku je sídlem dvou zajímavých muzeí. Vlastivědné muzeum je určeno především pro všechny milovníky přírody. Muzeum Beskyd seznámí návštěvníky s historií i současností pohoří Beskydy, s jejich faunou a flórou a také se zajímavými osobnostmi, které se zde narodily či žily.

Podolánky

Podolánky

Obec Čeladná s její místní částí Podolánky leží v překrásném prostředí pohoří Beskydy. Protéká tudy horská říčka Čeladenka. Procházka podél této říčky je skutečným zážitkem pro milovníky pěší turistiky. Okolím Podolánek vede naučná stezka Wolfram.

Pustevny

Pustevny

Pustevny jsou turistické centrum nedaleko památné hory Radhošť. Díky své výhodné poloze a typickým horským stavbám jsou jedním z turisticky nejvyhledávanějších míst v Beskydech. Na Pustevnách je mj. půjčovna horských koloběžek, na kterých mohou návštěvníci podniknout dobrodružnou jízdu po asfaltové silničce dolů do údolí.

Památná hora Radhošť

Památná hora Radhošť

Cesta po hřebeni hory Radhošť je nádherná a navštíví ji snad každý turista, který do Beskyd zavítá. Otvírají se zde vyhlídky do okolí po obou stranách. Na Pustevnách, kde cesta začíná, je v turistické sezóně otevřené malé tržiště s místními typickými výrobky, jako je valaška, valašský klobouk, frgál či ovčí sýr.

Skokanské můstky Frenštát pod Radhoštěm

Skokanské můstky Frenštát pod Radhoštěm

Skokanské můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm slouží pro trénink našich reprezentantů. Je zde i sportovní oddíl připravující mladé skokany na lyžích, kteří chtějí jít ve šlépějích slavného frenštátského rodáka Jiřího Rašky. V zimě i v létě se zde konají závody ve skocích na lyžích.

Muzeum Frenštát pod Radhoštěm

Muzeum Frenštát pod Radhoštěm

V Horní ulici ve Frenštátě pod Radhoštěm stojí bývalá chlapecká škola z roku 1876, ve které má sídlo místní Národopisné muzeum. To je jednou z poboček Muzea Novojičínska. V muzeu lze navštivit mj. obsáhlou expozici tkalcovství, které zde mělo v minulosti dlouhou tradici.

Rozhledna na Velkém Javorníku

Rozhledna na Velkém Javorníku

Jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Beskydech nabízí nedávno postavená rozhledna na Velkém Javorníku. Radhošt, Lysá hora, Ondřejnická Skalka, Frenštát pod Radhoštěm i Štramberská trúba jsou hlavními dominantami neskutečně krásného kruhového výhledu.

1 2 3 4 ..... 6

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.