Zobrazit na mapě

Zámek Jánský vrch - Javorník

Expozice prvního prohlídkového okruhu na zámku Jánský vrch zahrnuje především interiéry se zachovaným původním nábytkem z 19. století, zámeckou kapli se vzácnými plastikami a barokním oltářem. Je zde možné také vidět největší sbírku dýmek a kuřáckých potřeb u nás. Jedná se o dýmky z 18. až 20. století vyrobené jak v Evropě, tak dovezené z Orientu, Afriky a Ameriky.

Druhý prohlídkový okruh pak představuje zázemí zámku včetně kuchyně, bytu správce, koupelny a jídelny pro sloužící. Na zámku se konají i noční prohlídky, divadelní představení, jarmarky a plesy.

Foto: Zámek Jánský vrch - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Jánský vrch - Javorník

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Jánský vrch - Javorník je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Jánský vrch - Javorník je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 117 lidí

Velmi pěkná chata na oploceném pozemku (pergola s posezením, ohniště) na kraji malé obce s krásným výhledem k lesu v podhůří stále nepoznaných Rychlebských hor jen 10 km od města Javorník (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1339

Prostorná jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (pergola, krb, dětský koutek) v centru obce jen 5 km od lázní Jeseník a s ideálními podmínkami k cykloturistice, turistice a lyžování v okolí.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1637

Prohlíželo 116 lidí

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Rezervováno 16. 5.

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Prohlíželo 106 lidí

Útulně zařízená chata k pronájmu s infrasaunou a vířivým sudem leží na neoploceném pozemku 100 m od lyžařského vleku a díky bohatému vyžití je obzvlášť vhodná pro rodinnou dovolenou s dětmi.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Rezervováno 16. 5.

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Prohlíželo 190 lidí

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Prohlíželo 117 lidí

Rezervováno 16. 5.

Jednoduše a účelně zařízená chata s infrasaunou, terasou (posezení, krb) a bazénem na horním konci horské osady nedaleko lesa s krásným výhledem na okolní hory a ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1239

Akceptované poukázky a asociace