Zobrazit na mapě

Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina

Dolní oblast Vítkovice se od roku 2002 řadí mezi národní kulturní památky ČR. Patří sem průmyslový areál Vítkovických železáren.

V roce 1828 přišel olomoucký arcibiskup s nápadem vybudovat první pec, roku 1830 byl provoz první pece zahájen. Roku 1831 vznikla koksovna. Postupně se staví další vysoké pece. Roku 1852 byl založen důl Hlubina baronem S. M. Rothschildem, aby dodával palivo do vysokých pecí.

Roku 1998 byl provoz hutí zastaven.

Od roku 2012 se areál Vítkovic zpřístupnil veřejnosti. Zájemci zde můžou navštívit Vysokou pec č. 1 (založena r. 1871), na které se dnes nachází vyhlídková věž Bolt Tower, Plynojem (založený v letech 1922-1924, v současnosti sloužící jako multifunkční prostor zvaný Gong) a VI. energetickou ústřednu (expozice Malý svět techniky) a expozici Svět techniky.

Fotogalerie - Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Moderní velmi pěkně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem, terasou a částí zahrady (posezení, krb) je umístěn v přístavbě rodinného domu v tichém prostředí u lesa na okraji obce.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 2169

Dnes zobrazeno 8x

Útulný velmi pěkně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, posezení, krb, jezírko, soukromá rozhledna) na okraji obce v malebné krajině Opavské pahorkatiny.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2022

Účelně zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi, terasou, pozemkem (hřiště, posezení, ohniště) leží na atraktivním místě přímo na břehu Těrlické přehrady (přírodní koupání, rybaření).

5 ložnic / max 20 osob
číslo chaty: 2104

Pěkně zařízená zděná chata v oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, zastřešené posezení, krb) na kraji obce jen 500 m od aquaparku a přehrady Olešná a jen 3 km od Frýdku-Místku.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0830

Dnes zobrazeno 8x

Malá útulná chata k pronájmu se zahradou (bazén, terasa, posezení, gril, dětský koutek) leží v rekreační oblasti u Těrlické přehrady (koupání a rybaření) v lokalitě ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2020

Dnes zobrazeno 8x

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Luxusní chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, sauna), společenským klubem (krb, šipkový a zábavný automat) v oplocené zahradě (stolní tenis, terasa, gril) na malebném místě na samotě u lesa.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2280

Prostorný jednoduše zařízený rekreační objekt (chalupa) (původně hotel) k pronájmu se 2 velkými sály a oplocenou zahradou leží v rekreační obci v malebné severní části Beskyd (ideální k turistice).

14 ložnic / max 42 osob
číslo chalupy: 2071

Akceptované poukázky a asociace