Hrad Hukvaldy sousedí s oborou, která je dalším velmi navštěvovaným místem obce. Její rozloha je asi 450 hektarů. V oboře bylo postaveno letní divadlo a je zde i pomník Lišky Bystroušky. Několik zdejších buků lesních bylo vyhlášeno chráněnými stromy pro svou mohutnost a ojedinělý obnažený kořenový systém v délce až osm metrů.

Přímo v centru obce najdou návštěvníci zajímavou expozici Tropic Hukvaldy (mini zoo), navštívit mohou i rodný dům Leoše Janáčka a jeho památník. Všem, co mají rádi sladké, doporučujeme neopomenout návštěvu Hukvaldské pekrány, kde pečou výborné koláče. V hukvaldském Podzámčí má počátek několik naučných stezek: Janáčkův chodníček, Leoš Janáček očima dětí, Hůrky a Hradní vrch.

Fotogalerie - Hukvaldy

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hukvaldy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hukvaldy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená zděná chata v oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, zastřešené posezení, krb) na kraji obce jen 500 m od aquaparku a přehrady Olešná a jen 3 km od Frýdku-Místku.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0830

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Prohlíželo 157 lidí

Jednoduše a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (terasa, dětský bazének) v chatové osadě u lesa s nádherným výhledem na panorama Beskyd 3 km od Frenštátu pod Radhoštěm (aquapark).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0041

Prohlíželo 100 lidí

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Útulný apartmán v rodinném domě se samostatným vchodem v oplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, ruské kuželky, posezení, krb) na kraji obce na úpatí Lysé hory jen 3 km od Frýdlantu n. Ostravicí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 0306

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Akceptované poukázky a asociace