Zobrazit na mapě

Lázeňská kolonáda Mariánské Lázně

Památky

Chloubou lázeňského města Mariánské Lázně je zaslouženě nádherná lázeňská kolonáda se zpívající fontánou. Lázeňská kolonáda byla po právu vyhlášena národní kulturní památkou.

Kolonáda byla vystavěna na konci 19. století. Jejím základem je zdobená litinová konstrukce. Ta byla odlita v blanské železárně a po částech převezena do Mariánských Lázní a zde sestavena. Vzácným uměleckým unikátem je překrásná stropní kazetová výzdoba. V obou kopulích a ve výklenku jsou půvabné freskové malby akademického malíře Josefa Vyleťala vytvořené v roce 1979. Humornou kuriozitou jsou dva kosmonauti a družice Sputnik, kteří jsou namalováni na nebi mezi nadpřirozenými bytostmi. Mariánskolázeňská kolonáda je zakončena kruhovým pavilónem, do kterého jsou svedeny tři léčivé prameny – Karolínin, Rudolfův a Křížový.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lázeňská kolonáda Mariánské Lázně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lázeňská kolonáda Mariánské Lázně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 30x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Dnes zobrazeno 43x

Rezervováno včera

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Dnes zobrazeno 19x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Dnes zobrazeno 13x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Akceptované poukázky a asociace