Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Hukvaldy

Po skončení třicetileté války vojenský význam hradu Hukvaldy rychle upadal a po požáru v roce 1762 již nebyl hrad obnoven.

V současné době je zřícenina hradu Hukvaldy oblíbenou velmi navštěvovanou kulturní památkou podbeskydského regionu, kde se každoročně koná mnoho kulturních a společenských akcí včetně mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Návštěvníky hradu a to především děti potěší i pravidelně konané Rytířské slavnosti a koncerty folkové hudby. 

K prohlídce hradu patří i krásná vyhlídka z hradního paláce a procházka oborou s daňčí a mufloní zvěří.

Fotogalerie - Zřícenina hradu Hukvaldy

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Hukvaldy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Hukvaldy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 14x

Pěkně zařízená zděná chata v oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, zastřešené posezení, krb) na kraji obce jen 500 m od aquaparku a přehrady Olešná a jen 3 km od Frýdku-Místku.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0830

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Luxusní chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, sauna), společenským klubem (krb, šipkový a zábavný automat) v oplocené zahradě (stolní tenis, terasa, gril) na malebném místě na samotě u lesa.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2280

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Moderní rekreační dům k pronájmu s prostornou obytnou místností, terasou (zahradní nábytek, gril) a neoplocenou zahradou leží v turisticky přitažlivé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2233

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno 7. 2.

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Útulný apartmán v rodinném domě se samostatným vchodem v oplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, ruské kuželky, posezení, krb) na kraji obce na úpatí Lysé hory jen 3 km od Frýdlantu n. Ostravicí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 0306

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) leží na neoploceném pozemku (ohniště) v chatové osadě u lesa na okraji obce s krásnými výhledy na beskydské panorama. Ideální k turistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2284

Akceptované poukázky a asociace