Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Hukvaldy

Po skončení třicetileté války vojenský význam hradu Hukvaldy rychle upadal a po požáru v roce 1762 již nebyl hrad obnoven.

V současné době je zřícenina hradu Hukvaldy oblíbenou velmi navštěvovanou kulturní památkou podbeskydského regionu, kde se každoročně koná mnoho kulturních a společenských akcí včetně mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Návštěvníky hradu a to především děti potěší i pravidelně konané Rytířské slavnosti a koncerty folkové hudby. 

K prohlídce hradu patří i krásná vyhlídka z hradního paláce a procházka oborou s daňčí a mufloní zvěří.

Fotogalerie - Zřícenina hradu Hukvaldy

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Hukvaldy je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Hukvaldy je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) leží na klidné polosamotě na malebném místě pod Hukvaldskou oborou v Podbeskydí.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2351

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně zařízená zděná chata v oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, zastřešené posezení, krb) na kraji obce jen 500 m od aquaparku a přehrady Olešná a jen 3 km od Frýdku-Místku.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0830
Hrad Hukvaldy je největší hradní zříceninou na Moravě. Podle dostupných pramenů byl založen v polovině 13. století. V době třicetileté války osvědčil svoji nedobytnost, když byl několikrát bezúspěšně obléhán.

Stylově zařízený srub s terasou a výhledem na rybník nabízí ubytování na ranchi s koňmi. Krásná příroda Podbeskydí a zvířata na ranchi dodávají pobytu ve srubu jedinečnou odpočinkovou atmosféru.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2348

Stylově zařízená chata s terasou nabízí ubytování na samostatném oploceném pozemku na malebném klidném místě u lesa ve stínu stromů v areálu ranche s koňmi a je ideální pro odpočinek v přírodě.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2349

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Luxusní chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, sauna), společenským klubem (krb, šipkový a zábavný automat) v oplocené zahradě (stolní tenis, terasa, gril) na malebném místě na samotě u lesa.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2280

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešená terasa, krb) leží v okrajové klidné části města v turisticky přitažlivé oblasti Beskyd jen 5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2347

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatná část chalupy se stylovou společenskou místností, terasou a zahradou (pergola s posezením, ohniště) leží v malé obci v Podbeskydí.

5 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2346

Akceptované poukázky a asociace