Zobrazit na mapě

Zámek Bečov nad Teplou

Gotický hrad v Bečově nad Teplou není v současnosti přístupný veřejnosti, neboť v něm probíhá rozsáhlá rekonstrukce.

V průběhu poslední rekonstrukce v osmdesátých letech minulého století byl objeven v kapli Navštívení Panny Marie pod podlahou jedinečný nález. Ve skvostné románské ostatkové truhle se skrýval relikviář Svatého Maura. Ten je vzácnou ukázkou románského zlatnictví a neuvěřitelné řemeslné a výtvarné kvality. Relikviář Svatého Maura je jednou z nejvzácnějších památek v Evropě. Co do historické ceny a významu je přirovnáván ke korunovačním klenotům. Návštěvníci si jej mohou prohlédnout v budově bečovského zámku. V zámku jsou k vidění zachovalé interiéry z 19. století. Ze zámecké terasy je velmi pěkná vyhlídka do údolí na město.

Návštěvníci si mohou projít i naučnou stezku na šibeniční vrch, která vede krásnou okolní přírodou.

Foto: Hrad a zámek Bečov - archiv Národního památkového úřadu

Fotogalerie - Zámek Bečov nad Teplou

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Bečov nad Teplou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Bečov nad Teplou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 191 lidí

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Akceptované poukázky a asociace