Zobrazit na mapě

Zřícenina Valdštejn

Hrady a zámky

Hrad Valdštejn byl vybudován v letech 1260 – 1270 na pískovcových skalách. V polovině 16. století byl hrad zachvácen velkým zničujícím požárem a budovy byly silně poškozeny. Majitelé hrad v tomto období opustili a objekt zůstal téměř dvě stě let neobydlený, nepočítáme-li poustevníka Václava Karla Holana Rovenského, který zde na konci 17. století několik let pobýval. V 18. a 19. století byl hrad částečně zrekonstruován ve stylu romantického baroka. Zcela se dochovala hradní kaple Svatého Jana Nepomuckého z počátku 18. století s empírovou bránou a obrazem Jana Křtitele, který byl namalován v roce 1836 údajně podle tváře Karla Hynka Máchy. Dále je zde novogotický hradní palác. Z původní budovy hradu se zachovaly fragmenty zdiva a sklepení.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina Valdštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina Valdštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa s prostornou obytnou místností s krbem v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) leží v malebné lokalitě u lesa pod hradem Valdštejn nedaleko skalního města Hruboskalsko.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1702

Pěkně a účelně zařízená chalupa se 2 samostatnými apartmány k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (velké vyžití pro děti, posezení, zahradní krb) leží v malé obci u Turnova v centru Českého ráje.

1 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2446
Nedaleko Turnova je možné navštívit zříceninu Valdštejn z 13. století. Stojí na skalnatém výběžku a je od ní velice pěkný výhled na okolní krajinu. Z původního hradu se dochovaly pozůstatky palácového zdiva a částečně zachované sklepení.

Prohlíželo 153 lidí

Malá zcela jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě za domem ubytovatele (zapuštěný bazén, posezení, krb, dětské hřiště) na okraji města Turnov jen 3 km od hradu Valdštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1753

Prohlíželo 92 lidí

Nová luxusně zařízená chata s krbem a terasou k pronájmu na neoploceném pozemku (pergola, zapuštěný bazén, gril) na kraji obce jen 200 m od koupaliště a jen 1,5 km od skalního města Hruboskalsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1522

Velmi atraktivní prostorný apartmán v podkroví chalupy ve velké zahradě (zapuštěný bazén, pergola, krb) na kraji obce jen 200 m od koupaliště a jen 1,5 km od skalního města Hruboskalsko.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1313b

Malý kvalitně zařízený apartmán s terasou (posezení, gril) v přízemí velké chalupy na kraji obce v malebné přírodě Českého ráje jen 200 m od koupaliště. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1313a

Velmi pěkný bungalov leží na velkém oploceném pozemku (plocha pro míčové hry, stolní tenis, letní kuchyně, pergola s posezením, gril) přímo pod zámkem Hrubá Skála a skalním městem Hruboskalsko.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 0634

Moderní stylově zařízená novostavba chaty (bungalovu) k pronájmu se zahradou a terasou (posezení a gril) leží v obci v blízkosti města Turnov (koupaliště) a je ideální pro poznávání krás Českého ráje.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2313

Akceptované poukázky a asociace