Zobrazit na mapě

Muzeum Šumavy Sušice

Muzea

V muzeu Šumavy v Sušici najde návštěvník neuvěřitelné množství exponátů a zajímavostí pojících se k tomuto kraji. Šumava byla již od 14. století centrem sklářské výroby, což dosvědčuje expozice sklářství. V další expozici se návštěvník dozvídá, že proslulá sirkařská výroba v Sušici vznikla díky tomu, že sušický magistrát v roce 1839 chtěl podpořit možnost výdělku v odlehlém chudém městečku. Tradice, která se z výroby vyvinula, předčila jistě všechna očekávání.

Novinkou v muzeu je skvostná a rozsáhlá sbírka šumavského skla, kterou věnoval před několika lety muzeu pan Schreiber a ve které se nachází nejméně třicet opravdu unikátních kousků. V další části muzea je výstava ze života a díla šumavského rodáka Karla Klostermanna.

Malé návštěvníky muzea zaujme funkční mechanický betlém, který tvoří přes třicet figur zasazených do typické krajiny Sušicka. Nechybí zde ani modely významných památek Sušice a pro tento kraj typické mlýny a vory. Muzeum je otevřené celoročně od úterý do neděle.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum Šumavy Sušice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum Šumavy Sušice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Pěkný apartmán (studio) k pronájmu se nachází v přízemí apartmánového domu v centru města Sušice v blízkosti řeky Otavy a je ideálním výchozištěm pro poznávací dovolenou za krásami Šumavy.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2272a

Účelně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v přízemí apartmánového domu v centru města Sušice v blízkosti řeky Otavy a je ideálním výchozištěm pro poznávací dovolenou za krásami Šumavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2272b
Muzeum Šumavy je rozděleno na několik pracovišť. Pobočka muzea v Sušici je zaměřena na západní oblast Šumavy. Návštěvníci si mohou prohlédnout stálé expozice historie sklářství a sirkařství. Dále je zde výstava života a díla šumavského rodáka Karla Klostermanna, unikátní sbírka skla a funkční mechanický betlém.

Pěkný apartmán k pronájmu se nachází v podkroví apartmánového domu v centru města Sušice v blízkosti řeky Otavy a je ideálním výchozištěm pro poznávací dovolenou za krásami Šumavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2272d

Prostorný velmi pěkný apartmán k pronámu se nachází v prvním patře apartmánového domu v centru města Sušice poblíž řeky Otavy a je ideálním výchozištěm pro poznávací dovolenou za krásami Šumavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2272c

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy k pronájmu v oplocené zahradě (altán s posezením a krbem, pískoviště) v malé šumavské obci nedaleko lesa jen 8 km od města Sušice (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1536

Dnes zobrazeno 36x

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v podkroví novostavby s neoplocenou zahradou (zapuštěný bazén, terasa, posezení, ohniště) leží v malebném prostředí u lesa a biotopu na okraji obce.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1955

Dnes zobrazeno 63x

Velmi pěkná útulně zařízená chata v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, sauna, terasa s posezením, gril, ohniště) na kraji šumavské obce v malebné lokalitě u lesa s možností mnoha výletů.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 0940

Moderně a nadstandardně zařízená maringotka k pronájmu leží na polosamotě v blízkosti lesa a řeky Otavy na společném neoploceném pozemku (pergola, krb, ohniště) s další pronajímanou maringotkou.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2262

Akceptované poukázky a asociace