Zobrazit na mapě

Muzeum Šumavy Sušice

Muzea

V muzeu Šumavy v Sušici najde návštěvník neuvěřitelné množství exponátů a zajímavostí pojících se k tomuto kraji. Šumava byla již od 14. století centrem sklářské výroby, což dosvědčuje expozice sklářství. V další expozici se návštěvník dozvídá, že proslulá sirkařská výroba v Sušici vznikla díky tomu, že sušický magistrát v roce 1839 chtěl podpořit možnost výdělku v odlehlém chudém městečku. Tradice, která se z výroby vyvinula, předčila jistě všechna očekávání.

Novinkou v muzeu je skvostná a rozsáhlá sbírka šumavského skla, kterou věnoval před několika lety muzeu pan Schreiber a ve které se nachází nejméně třicet opravdu unikátních kousků. V další části muzea je výstava ze života a díla šumavského rodáka Karla Klostermanna.

Malé návštěvníky muzea zaujme funkční mechanický betlém, který tvoří přes třicet figur zasazených do typické krajiny Sušicka. Nechybí zde ani modely významných památek Sušice a pro tento kraj typické mlýny a vory. Muzeum je otevřené celoročně od úterý do neděle.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum Šumavy Sušice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum Šumavy Sušice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 93 lidí

Luxusně v moderním stylu zařízený podkrovní apartmán pro dovolenou na atraktivním místě v tiché části města na turistické stezce vedoucí přímo na rozhlednu Svatobor a jen 600 m od zdejšího aquaparku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1533

Prohlíželo 94 lidí

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy k pronájmu v oplocené zahradě (altán s posezením a krbem, pískoviště) v malé šumavské obci nedaleko lesa jen 8 km od města Sušice (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1536

Prohlíželo 184 lidí

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v podkroví novostavby s neoplocenou zahradou (zapuštěný bazén, terasa, posezení, ohniště) leží v malebném prostředí u lesa a biotopu na okraji obce.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1955

Velmi pěkná útulně zařízená chata v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, sauna, terasa s posezením, gril, ohniště) na kraji šumavské obce v malebné lokalitě u lesa s možností mnoha výletů.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 0940

Stylově zařízená poloroubená chalupa k pronájmu leží na rozsáhlém neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na kraji osady Nové Městečko v malebné šumavské krajině v blízkosti řeky Otavy a lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2065

Prostorná chalupa na velkém pozemku s bazénem, trampolínou, pergolou a krbem zcela na kraji obce v malebné přírodě pod lesem s možností mnoha výletů po celé Šumavě.

5 ložnic / max 16 osob
číslo chalupy: 0715

Prohlíželo 285 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) leží na malebné šumavské polosamotě u lesa jen 200 m od řeky Otavy a jen 7 km od vstupu do Povydří.

6 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 1918

Prostorná účelně zařízená chalupa k pronájmu s bohatým sportovně rekreačním zázemím (stolní tenis, kulečník, stolní fotbal) a uzavřeným dvorem (posezení, gril) v malé obci jen 4 km od hradu Kašperk.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1742

Akceptované poukázky a asociace