Zobrazit na mapě

Erbenova vyhlídka

Na severním okraji města Ústí nad Labem na jednom z vrchů Brandtovy výšiny se ve výšce 420 m. n. m. tyčí Erbenova vyhlídka.

Kamenná věž s ochozem byla postavena v roce 1933. Její původní výška byla 8 m. V roce 2006 prošla rozhledna rekonstrukcí, při které byla stavba navýšena o druhý vyhlídkový ochoz se zastřešením. Její nynější výška tak čítá 15 m. Z ochozu se turistům naskytne překrásný výhled na město Ústí nad Labem, České středohoří (Bukovou horu, Milešovku) a vzdálené Krušné hory.

Rozhledna byla pojmenována po významném předsedovi klubu turistů Alexandrovi Erbenovi.

Erbenova vyhlídka je celoročně volně přístupná. Vede k ní turistická stezka z Dobětic nebo Bertina údolí.

Fotogalerie - Erbenova vyhlídka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Erbenova vyhlídka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Erbenova vyhlídka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Velmi pěkná roubená chalupa k pronájmu v ohrazené zahradě (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, ohniště) v malebné atraktivní lokalitě na kraji malé obce nedaleko Jetřichovických skal.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1569

Rezervováno včera

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Akceptované poukázky a asociace