Zobrazit na mapě

Moravský Krumlov

Obce a města

Nejvýznamnější památkou města Moravský Krumlov je rozhodně zámek. K zámku přiléhá velký anglický park, v němž roste mnoho vzácných druhů dřevin. Místní obyvatelé i turisté, rádi navštíví zámecký park, který je příjemným místem pro procházky a odpočinek.

Na kopci Floriánek nad městem stojí  velmi hezká kaple Svatého Floriána postavená zde v druhé polovině 17. století. Poprvé byla kaple poničena v období napoleonských válek a podruhé v 60. letech minulého století. V letech 1997 až 1998 byla provedena nákladná rekonstrukce a v současnosti  se zde konají pravidelné Floriánské poutě.

Z dalších mnoha památek města stojí za zmínku  Knížecí dům, ve kterém je umístěno městské muzeum a galerie, konají se zde pravidelné výstavy a koncerty. V sousedství zámeckého parku začíná naučná stezka Krumlovsko-rokytenské  slepence, která seznamuje návštěvníky města s historickými a přírodními zajímavostmi.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Moravský Krumlov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Moravský Krumlov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 127 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (velká pergola s posezením, gril, ohniště) na malebném místě na polosamotě zcela na okraji obce v atraktivním regionu Znojemska.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1954

Pěkná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa sposezením, ohniště, vyžití pro děti) na malebném místě zcela na kraji obce jen 5 km od Moravského Krumlova.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0807
V krásném prostředí Rokytenské pahorkatiny na řece Rokytné leží malebné město Moravský Krumlov. Vzhledem k vhodným podmínkám byla tato oblast osídlena již v době kamenné. Město zde bylo založeno v souvislosti se stavbou hradu v době vlády Přemysla Otakara II. ve 13. století.

Velmi pěkná chata k pronájmu s vinným sklípkem a oplocenou zahrádkou s terasou (posezení, gril) leží na okraji obce v uličce s vinnými sklípky v atraktivním regionu severního Znojemska.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2003

Pěkně zařízený apartmán (vejmínek chalupy) k pronájmu se samostatnou předzahrádkou a samostatným vchodem leží v obci v atraktivním regionu severního Znojemska. Ideální k cykloturistice.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2221

Hájenka resp. samostatná účelně zařízená podkrovní část hájenky s terasou (posezení) na oploceném pozemku (hřiště, šipky, ohniště) na malebné polosamotě obklopené lesem. Cykloturistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0902

Stylová chalupa se společenskou místností s kulečníkem, s uzavřeným dvorem (stolní tenis, posezení, ohniště) a s oplocenou zahradou (plocha pro míčové hry) k pronájmu v malé obci na Znojemsku.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1609

Kvalitně zařízená chata k pronájmu se zastřešenou terasou (posezení, gril) leží na okraji vinařské obce v atraktivní lokalitě pod Pálavou nedaleko od Novomlýnských nádrží. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2402

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa s uzavřeným dvorem (posezení, gril) v atraktivní lokalitě jen 500 m od přehrady Nové Mlýny, 3 km od aquaparku v Pasohlávkách a 7 km od Pálavy.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1304

Akceptované poukázky a asociace