Zobrazit na mapě

Zámek Dačice

Dačický Nový zámek pochází z 16. století. Byl postaven v slohu renesančním, ale později byl zcela předělán v duchu empíru. Před zámkem stojí nádherný barokní Mariánský sloup a obdivuhodná šestiboká empírová kašna.

Na návštěvníky zámku čeká prohlídková trasa, při které budou obdivovat bohaté empírové zařízení, obrazovou galerii a především neuvěřitelně obsáhlou knihovnu. Překrásné je velké empírové schodiště. Za budovou zámku se rozprostírá přírodně krajinářský park.

Zámek je veřejnosti přístupný od dubna do října.

Foto: Zámek Dačice - archiv Národního památkového úřadu

Fotogalerie - Zámek Dačice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Dačice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Dačice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Prohlíželo 163 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Rezervováno 16. 9.

Pěkně a stylově zařízený zcela samostatný podkrovní apartmán s terasou v nově zrekonstruované usedlosti s okrasnou zahradou (zahradní jezírko, obora s daňky) jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 0709

Rezervováno 15. 9.

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Velmi pěkný nový apartmán pro dovolenou se zahradou (posezení, gril, ohniště) a rybníčkem je umístěn v bývalém mlýně na malebném místě zcela na kraji městečka v jihovýchodním cípu České Kanady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1567

Nápaditě zařízená chalupa resp. samostatné křídlo kamenné chalupy s uzavřeným dvorem (bazén, zahradní kino, stolní tenis) a velkou zahradou v těsné blízkosti řeky (rybaření) na kraji tiché vesničky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1745

Prohlíželo 202 lidí

Pěkně zařízená chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s oplocenou zahradou (terasa, ohniště) v malé vesničce uprostřed malebné krajiny České Kanady a je ideální pro cykloturistickou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1656

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Akceptované poukázky a asociace