Zobrazit na mapě

Hrad Střekov

Na vysoké skále asi 100 m nad řekou Labe na okraji města Ústí nad Labem stojí zřícenina hradu Střekov.

V roce 1316 pověřil král Jan Lucemburský pražského měšťana Peška z Veitmile stavbou hradu. Ten měl chránit důležitou obchodní cestu do Německa. Od té doby vystřídal hrad několik majitelů. Od roku 1563 se majiteli hradu stal známý rod Lobkowitzů. Za třicetileté války byl hrad několikrát poničen. V 19. století hrad opět nabývá na přitažlivosti. Stává se inspirací umělcům, mezi nimiž byli například Richard Wagner, Johann Wolfgang Goethe, Karek Hynek Mácha a další. V roce 1992 byl v restituci vrácen rodu Lobkowitzů.

I když je hrad v soukromých rukách, je veřejnosti přístupný a to od března do října. Zachovány jsou Věžový palác, spojovací chodba nebo Rytířský sál, je zde k vidění také historická expozice středověkých zbraní a zbroje. Na hradě se koná řada různých festivalů. Mezi nejznámější patří Střekovské hudební léto.

 

Fotogalerie - hrad Střekov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Střekov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Střekov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 108 lidí

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Akceptované poukázky a asociace