Zobrazit na mapě

Rozhledna Babí lom

Rozhledna Babí lom se nachází na stejnojmenném skalnatém hřebeni nad obcí Lelekovice a patří mezi nejatraktivnější turistická místa v okolí Brna. Rozhledna je volně přístupná po celý rok. Vedou k ní turistické stezky z Kuřimi, Lelekovic a z Vranova u Brna. Především vrcholová část stezky vedoucí k rozhledně je velmi zajímavá. Vede po asi 500 m dlouhém skalnatém hřebeni, který tvoří načervenalé skály z období devonu. Mnohé skalnaté útvary dosahují výšky až 20 m.

Současná rozhledna na Babím lomě byla postavena v roce 1959 až 1961. Rozhledna měří 15 m a má 2 vyhlídkové plošiny - základní plošinu (13 schodů) a vyhlídkovou plošinu (dalších 33 schodů). Výhled z rozhledny je krásný na všechny světové strany. Lze spatřit město Kuřim, Brno s hradem Špilberk, paulánský klášter ve Vranově u Brna, Pálavu, jadernou elektrárnu Dukovany a za extra kvalitních podmínek i vzdálené vrcholky Alp.

Fotogalerie - Rozhledna Babí lom

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Babí lom je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Babí lom je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514
13 km severně od Brna se nachází rozhledna Babí lom. Jedná se o půvabné místo nejen díky samostné vyhlídkové věži, ale i díky zajímavé příchozí stezce, která vede po unikátním skalnatém hřebeni.

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Prohlíželo 96 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Dnes zobrazeno 9x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Pěkná útulně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a oplocenou zahradou (stolní tenis, posezení, ohniště) v boční ulici nevelké obce v malebné krajině jihovýchodní části Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1571

Dnes zobrazeno 12x

Pěkná jednoduše zařízená chata v neoplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola, posezení, krb) v chatové osadě s výhledem na místní lesy asi 13 km od Tišnova (koupaliště) a 16 km od hradu Pernštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0209

Jednoduše zařízený rekreační areál k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a oploceným pozemkem (hřiště, posezení, gril, ohniště) leží na malebném místě u lesa v blízkosti Níhovského rybníka.

11 ložnic / max 38 osob
číslo chaty: 2329

Akceptované poukázky a asociace