Zobrazit na mapě

Rozhledna Babí lom

Rozhledna Babí lom se nachází na stejnojmenném skalnatém hřebeni nad obcí Lelekovice a patří mezi nejatraktivnější turistická místa v okolí Brna. Rozhledna je volně přístupná po celý rok. Vedou k ní turistické stezky z Kuřimi, Lelekovic a z Vranova u Brna. Především vrcholová část stezky vedoucí k rozhledně je velmi zajímavá. Vede po asi 500 m dlouhém skalnatém hřebeni, který tvoří načervenalé skály z období devonu. Mnohé skalnaté útvary dosahují výšky až 20 m.

Současná rozhledna na Babím lomě byla postavena v roce 1959 až 1961. Rozhledna měří 15 m a má 2 vyhlídkové plošiny - základní plošinu (13 schodů) a vyhlídkovou plošinu (dalších 33 schodů). Výhled z rozhledny je krásný na všechny světové strany. Lze spatřit město Kuřim, Brno s hradem Špilberk, paulánský klášter ve Vranově u Brna, Pálavu, jadernou elektrárnu Dukovany a za extra kvalitních podmínek i vzdálené vrcholky Alp.

Fotogalerie - Rozhledna Babí lom

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Babí lom je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Babí lom je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zcela samostatná účelně zařízená část chalupy s vlastním vchodem ve velké oplocené zahradě (terasa, trampolína, posezení, ohniště) na kraji malé tiché obce jen 2 km od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1513

Prohlíželo 140 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Prohlíželo 158 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1209

Prohlíželo 96 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Velmi pěkná chalupa s terasou v oplocené zahradě na kraji obce u lesa jen 7 km od obce Sloup (koupaliště, Sloupsko-šosůvské jeskyně) a jen 13 km od propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1111

Prohlíželo 161 lidí

Rezervováno včera

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1414

Pěkná útulně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a oplocenou zahradou (stolní tenis, posezení, ohniště) v boční ulici nevelké obce v malebné krajině jihovýchodní části Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1571

Akceptované poukázky a asociace