Zobrazit na mapě

Paulánský klášter ve Vranově

Na bývalém poutním místě ve Vranově u Brna nechal v letech 1617 až 1633 kníže Maxmilián z Lichtensteina postavit barokní poutní kostel Narození Panny Marie s rodovou hrobkou. Díky velkému množství poutníků byl u kostela založen také konvent paulánů, kteří si vedle kostela postavili čtyřkřídlou klášterní budovu.

Rodinná hrobka Lichtenštejnů je unikátní, poněvadž je jediným evropským pohřebištěm panovníků jednoho státu, které se nachází na území cizího státu. Je zde pohřbeno 14 lichtenstejnských vládnoucích knížat a dalších 48 členů jejich rodiny. Poslední pohřeb se zde konal v roce 1992.

Rok 1992 je také rokem návratu paulánů do Vranova u Brna. Ti byli totiž dle dekretu Josefa II. z roku 1784 vyhnáni a klášter byl zrušen.

Návštěvu kláštera lze doporučit všem, kteří tráví dovolenou v Moravském krasu nebo v okolí Brna. Vranov u Brna se nachází v lesích jižní části Drahanské vrhoviny asi 15 km severně od Brna.

Fotogalerie - Paulánský klášter ve Vranově

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Paulánský klášter ve Vranově je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Paulánský klášter ve Vranově je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 514 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Prohlíželo 226 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Zcela samostatná účelně zařízená část chalupy s vlastním vchodem ve velké oplocené zahradě (terasa, trampolína, posezení, ohniště) na kraji malé tiché obce jen 2 km od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1513

Prohlíželo 111 lidí

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Prohlíželo 171 lidí

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Prohlíželo 222 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Prohlíželo 325 lidí

Rezervováno 25. 1.

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Prohlíželo 106 lidí

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Akceptované poukázky a asociace