Zobrazit na mapě

Lázeňský areál Janské Lázně

Lázně

Janské Lázně jsou jediným lázeňským střediskem v českých Krkonoších. Léčivý pramen zde byl objeven již v roce 1006, ale první lázeňské budovy zde byly vystavěny až ve 2. polovině 17. století. V roce 1935 tu byla založena první léčebna dětské obrny v naší zemi. Vzorem pro tuto léčebnu byly americké lázně Warm Springs, neboť složení léčivých pramenů je velmi podobné. Léčba dětské obrny v Janských lázních měla velké úspěchy a léčebna se stala světově proslulou. V lázeňském komplexu Janských lázní vyvěrá celkem třicet léčivých pramenů, které se dělí na tři základní skupiny – termální, minerální a radioaktivní. Lázeňská léčba se specializuje na onemocnění pohybového ústrojí, nervosvalová onemocnění, pooperační a poúrazové stavy. Dominantou lázeňského areálu je novorenesanční kolonáda se secesní výzdobou vystavěná v roce 1893.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lázeňský areál Janské Lázně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lázeňský areál Janské Lázně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová roubená chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v centru obce na velmi atraktivním místě jen 300 m od lyžařského areálu, lanovky na Černou horu a lázeňského centra.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0922

Prostorná horská chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku se nachází na malebné samotě u lesa přímo na turistické stezce vedoucí do Janských Lázní a jen 1,5 km od ski areálu Černá hora.

6 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 1672

Zděná pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v centrální ale klidné části obce Svoboda nad Úpou u lesa jen 3 km od Janských Lázní (skiareál, lázeňský areál s kolonádou).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1231

Prostorný pěkně zařízený rekreační dům se stolním tenisem leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) v centrální ale tiché části krkonošské obce jen 3 km od Janských Lázní.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1721

Ubytování v nové atraktivní roubené chalupě se stylovým interiérem na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště). Ideální pro turistické výlety po celých Krkonoších. Lyžování od 3 km.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1401

Velmi pěkně zařízený bungalov (chata) k pronájmu s terasou (pergola s posezení a grilem) leží na okraji krkonošské obce s okolím vhodným v létě k turistice a v zimě k lyžování (ski areály od 6 km).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9648

Rezervováno 24. 11.

Účelně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) na okraji malé krkonošské obce jen 8 km od Janských Lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2201

Stylová velmi pěkná chalupa k pronájmu se společenskou místností (dětský koutek), oploceným dvorem (posezení, krb) a zahrádkou (houpačky) leží v horské obci v turisty i lyžaři oblíbené oblasti.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1820

Akceptované poukázky a asociace