Zobrazit na mapě

Petrovy kameny

Přírodní zajímavosti

Vrch Petrovy kameny se skalní hradbou leží na hlavním hřebeni Hrubého Jeseníku. Výška vrchu Petrovy kameny je 1438 metrů. Hora leží v národní přírodní rezervaci Praděd. Unikátní skalní hradba má výšku sedm metrů a široká je dvacet pět metrů. Je porostlá vzácnými druhy horských rostlin, takže na jaře, kdy kvetou, vypadá překrásně.

Na místě je instalovaná pamětní deska přírodovědce doktora Bedřicha Kolenatého, který tu zahynul při botanickém výzkumu. Na hradbu se nesmí kvůli ochraně rostlin vstupovat.

Místní pověst mluví o tom, že na vrcholu hory Petrovy kameny se ve středověku slétaly čarodějnice a měly zde schůzky s čerty.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Petrovy kameny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Petrovy kameny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 91 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) leží na malebném místě u horského potoka a lesa na okraji rekreační obce přímo na turistické stezce vedoucí na Praděd.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1926

Prohlíželo 108 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, gril, ohniště) na kraji obce u potoka nedaleko lesa jen 150 m od lyžařského areálu a to vše v krásné hornaté krajině Jeseníků.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1422

Dnes zobrazeno 9x

Mimořádně pěkná chata s terasou ve velké zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, ruské kuželky) v atraktivní turisticko-rekreační oblasti obklopené lesy jen 300 m od místního ski areálu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0665

Dnes zobrazeno 9x

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního ski areálu.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1453a

Prohlíželo 129 lidí

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu na oploceném pozemku v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty a cykloturisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního skiareálu.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1453b

Dnes zobrazeno 8x

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s bohatým sportovně-rekreačním zázemím (bazén, vířivka, hřiště, trampolína, terasa, ohniště) leží na samotě v malebné hornaté krajině Jeseníků.

6 ložnic / max 22 osob
číslo chalupy: 2060

Prohlíželo 112 lidí

Jednoduše zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (hřiště, trampolína, posezení, ohniště, gril) leží v chatové osadě v malebné krajině Jeseníků jen 11 km od Karlovy Studánky.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1342

Prohlíželo 148 lidí

Rezervováno dnes

Prostorná vkusně zařízená chata k pronájmu s bohatým sportovně zábavným vyžitím (hřiště, stolní tenis, biliard, stolní fotbálek, juke box, …) leží v neoplocené zahradě v chatové osadě na okraji obce.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chaty: 2035

Akceptované poukázky a asociace