Zobrazit na mapě

Zámek Manětín

Městečko Manětín je zajímavé svou krásnou sochařskou výzdobou. Je tu třicet krásných soch a sousoší z období baroka. K nejpůvabnějším se řadí sousoší Nejsvětější trojice, které je umístěno na manětínském náměstí.

Z doby baroka je i zámek stojící přímo vprostřed města. Vstupní schodiště zdobí čtyři alegorické sochy zobrazující čtyři živly: Zemi, Oheň, Vzduch a Vodu. Zámecká hala má překrásnou stropní freskovou výzdobu. Za nejkrásnější část zámku se považuje hlavní sál. Jsou v něm fresky, které symbolizují roční období a opěvují ctnosti, jakými jsou Láska, Síla, Moudrost a Štěstěna. V tomto sále se pořádají koncerty a je využíván i pro uzavírání sňatků. Zámek je otevřen pro veřejnost od dubna do října.

Foto: Zámek Manětín - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Manětín

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Manětín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Manětín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 170 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Dnes zobrazeno 20x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Prohlíželo 120 lidí

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Velmi pěkně zrekonstruovaný vejmínek chalupy (samostatný vchod) k pronájmu se stylovou podkrovní ložnicí leží v malé obci jen 20 km od Plzně (Pivovarnické muzeum, zoologická zahrada, …).

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chalupy: 2267

Prohlíželo 178 lidí

Velmi pěkný rekreační dům (chalupa) resp. kvalitně zařízené první patro domu k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, posezení, gril) v malé obci na Křivoklátsku jen 2 km od zámku Zbiroh.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2106

Akceptované poukázky a asociace