Zobrazit na mapě

Zámek Manětín

Městečko Manětín je zajímavé svou krásnou sochařskou výzdobou. Je tu třicet krásných soch a sousoší z období baroka. K nejpůvabnějším se řadí sousoší Nejsvětější trojice, které je umístěno na manětínském náměstí.

Z doby baroka je i zámek stojící přímo vprostřed města. Vstupní schodiště zdobí čtyři alegorické sochy zobrazující čtyři živly: Zemi, Oheň, Vzduch a Vodu. Zámecká hala má překrásnou stropní freskovou výzdobu. Za nejkrásnější část zámku se považuje hlavní sál. Jsou v něm fresky, které symbolizují roční období a opěvují ctnosti, jakými jsou Láska, Síla, Moudrost a Štěstěna. V tomto sále se pořádají koncerty a je využíván i pro uzavírání sňatků. Zámek je otevřen pro veřejnost od dubna do října.

Foto: Zámek Manětín - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Manětín

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Manětín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Manětín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízený domek k pronájmu se zahradou (ohniště) a sdíleným dvorem (zastřešený altánek s posezením, gril) leží v malebné mírně zvlněné krajině západních Čech na kraji města Plasy.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2457

Dnes zobrazeno 42x

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864
V zámku Manětín mohou návštěvníci shlédnout bohatou kolekci barokního nábytku a obrazů. Kuriozní je knihovna zámku, ve které je pět tisíc knih. Ze zámku vede chodba, kterou se dá dojít do kostela svatého Jana Křtitele. U manětínského zámku je rozlehlý park.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zahradní nábytek, gril, ohniště) leží ve městě Kralovice v dojezdové vzdálenosti na Křivoklátsko, do Karlových Varů i do Prahy.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2460

Dnes zobrazeno 9x

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Dnes zobrazeno 11x

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (krb s roštem a udírnou, zastřešené posezení) leží na kraji klidné vesničky jen 10 km od Stříbra v dosahu Českého lesa a Západočeských lázní.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2461

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízená prostorná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril, ohniště) leží v mírně zvlněné krajině západních Čech nedaleko Hracholuské přehrady (koupání, rybaření,…).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 24108

Dnes zobrazeno 11x

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (krb, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Akceptované poukázky a asociace