Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Starý Jičín

Hrady a zámky

Působivá zřícenina hradu Starý Jičín stojí na Starojickém kopci nad stejnojmenným městečkem. Hrad patřil k nejstarším na Moravě, byl vybudován již na počátku 13. století.

Rod Huckeswagenů nechal vystavět na kopci nad někdejší trhovou osadou monumentální hrad. O tom, jak hrad vypadal, si mohou návštěvníci udělat představu při prohlídce masivní věže první hradní brány. Objekt byl poničen v období třicetileté války, kdy jej dobili a obsadili Dánové. Potom byl využíván až do 17. století jen jako skladiště a později již zůstal zcela opuštěný a postupně chátral. Zdivo rozebírali obyvatelé městečka na stavbu svých obydlí, takže do současnosti se dochovala jen část hradního paláce se dvěma patry a již zmiňovaná věž. Ta slouží jako vyhlídka na městečko Starý Jičín a na vrcholky Beskyd.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Starý Jičín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Starý Jičín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) na kraji malé obce v malebné krajině beskydského předhůří s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1627

Prohlíželo 132 lidí

Pěkná chalupa s velkou zastřešenou pergolou (posezení, krb) na oploceném pozemku (bazén, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, ruské kuželky) jen 50 m od nové cyklostezky a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1039
Působivá zřícenina hradu Starý Jičín stojí na Starojickém kopci nad stejnojmenným městečkem. Hrad patřil k nejstarším na Moravě, byl vybudován již na počátku 13. století. Z původní stavby se dochovala především mohutná strážní věž sloužící jako vyhlídka.

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, posezení, gril, zahradní kuchyňka) v klidné části obce poblíž lesa jen 6 km od přehrady Bystřička.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1831

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) leží na klidné polosamotě na malebném místě pod Hukvaldskou oborou v Podbeskydí.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2351

Dnes zobrazeno 15x

Útulná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, altánek s posezením, krb, stolní fotbálek) v klidné ulici v obci v malebné krajině nedaleko od CHKO Poodří.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2377

Moderní chalupa k pronájmu leží na malebném místě v bývalém lomu na samotě na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) zcela na okraji města jen 1 km od koupaliště a jen 2 km od skanzenu.

3 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2286

Velmi pěkná chata k pronájmu s infrasanou na neoploceném pozemku (vířivka, posezení, gril) leží na malebném místě nad obcí v kouzelné krajině Valašska nedaleko lesa a jen 3 km od přehrady Bystřička.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1832

Akceptované poukázky a asociace