Zobrazit na mapě

CHKO Pálava

CHKO Pálava (vyhlášena 1976) je jedinečná množstvím kulturních a přírodních zajímavostí. Z kulturních skvostů jde především o Lednicko-valtický areál, který je rovněž zařazen na seznamu UNESCO a město Mikulov. K přírodním unikátům pak patří krásné bílé pálavské skály, vodní nádrž Nové Mlýny, jeskyně Na Turoldu nebo největší moravský rybník Nesyt. Nachází se zde významné archeologické naleziště v Dolních Věstonicích.

Na zdejším území roste i nespočet vzácných druhů rostlin a žije zde mnoho živočichů, kteří se na našem území jinde nevyskytují. Návštěvníci zde mohou spatřit i největšího evropského motýla martináče hrušňového. Na nejvyšším vrchu Děvíně stojí zřícenina středověkého hradu.

Pálavou vede mnoho turisticky nenáročných značených tras, které provedou návštěvníky krásnou zdejší krajinou. Poslední roky je Pálava vyhledávanou oblastí pro cykloturisty.

Když se řekne Pálava, každý si vybaví také víno. Kam se jen oči návštěvníka podívají, tam spatří nekonečné vinice. Kvalitu produktů místních vinařů pak lze ochutnat ve vinných sklípcích, které se zde v místních obcích nacházejí téměř na každém rohu.

Nabídka chat a chalup pro dovolenou na Pálavě

Fotogalerie - CHKO Pálava

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

CHKO Pálava je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

CHKO Pálava je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Nový moderní rekreační dům se dvorem (posezení, gril) a vinným sklípkem leží na kraji vinařské obce Milovice v atraktivní lokalitě CHKO Pálava nedaleko přehrady Nové Mlýny a jen 8 km od Mikulova.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1904

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Stylově a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1834

Prohlíželo 91 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, krb) na kraji obce jen 500 od přehrady Nové Mlýny v těsné blízkosti CHKO Pálava a jen 8 km od Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1310

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2122

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2121

Rezervováno včera

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Akceptované poukázky a asociace