Zobrazit na mapě

Hora Šerák

Přírodní zajímavosti

Na Šerák vede sedačková lanovka, která byla úplně první lanovou dráhou vybudovanou v pohoří Jeseníky v roce 1976 a o pět let později byla dráha ještě prodloužena. Nástupní stanice je na Ramzové. Na vrchu Čerňava je nutné přestoupit a odsud se již dostaneme až na vrchol Šeráku s výškou 1351 metrů.

Hora Šerák je významnou chráněnou oblastí díky výskytu několika druhů vzácných horských rostlin. Z vrcholu je velmi působivý výhled na okolní vrcholy i do údolí. Nachází se zde také příjemná horská chata, kde je možno si odpočinout a občerstvit se. Na vrcholu Šerák začíná turistická hřebenová trasa.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hora Šerák je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hora Šerák je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540
Příjemný výlet si mohou turisté udělat na horu Šerák. Na vrchol je možné se vydat pěšky. Mnohem pohodlnější ale bude nechat se nahoru vyvézt sedačkovou lanovou dráhou. Již cestou budou mít turisté možnost užívat si otvírající se výhledy do krajiny, na vrcholu pak čeká na každého kouzelný rozhled do dálky.

Rezervováno 9. 7.

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Útulná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivý sud, sudová sauna, vyžití pro děti, posezení, krb) v rekreační horské oblasti (ideální k turistice) a jen 100 m od místního ski areálu.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Prohlíželo 103 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s bazénem, infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb) a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Akceptované poukázky a asociace