Znojemsko - kam na výlet o dovolené

Dovolená na Znojemsku nabízí velké množství tipů na výlet a turistických cílů. Připravili jsme pro Vás seznam těch nejzajímavějších tipů na výlet na Znojemsku. U každého turistického cíle je k dispozici i nabídka ubytování na nejbližších chatách a chalupách.
Chaty a chalupy Znojemsko
1 2 3 ..... 5
Vila Tugendhat

Vila Tugendhat

Architektonický skvost Vila Tugendhat leží v městské části Brno sever v katastru Černá Pole. Tento dům byl postaven v letech 1929 – 1930 podle projektu světoznámého architekta Ludwiga Miese van der Roheho v tenkrát oblíbeném a moderním funkcionalistickém stylu.

Zámek Pohansko

Zámek Pohansko

Empírový zámeček Pohansko je součástí Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu památek UNESCO. K zámku vede stezka pro pěší i pro cyklisty. Pro zvídavé návštěvníky je připravena naučná stezka.

CHKO Pálava

CHKO Pálava

Na jižní Moravě se mezi řekou Dyjí a hranicí s Rakouskem rozkládá chráněná krajinná oblast Pálava. Její jméno je odvozeno od teplého a suchého podnebí, které je pro tuto oblast typické. Kromě vyhlášené CHKO je Pálava zařazena na seznam biosférických rezervací UNESCO.

Rozhledna U Křížku u Drnholce

Rozhledna U Křížku u Drnholce

Dne 16.6.2012 byla u Drnholce oficiálně otevřena rozhlenda U Křížku. Počet rozhleden v jihomoravské oblasti vinic se tak opět rozrostl o další krásné vyhlídkové místo.

Hrad Bítov

Hrad Bítov

Hrad Bítov je jedním z nejstarších hradů u nás. Pochází z počátku 11. století. Byl postaven na zajímavém místě na skále ze tří stran obtékané řekou Želetavkou mezi skalami Moravského Švýcarska. V jeho blízkosti je soutok řeky Želetavky s Dyjí.

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada

V letech 1930 až 1932 byla na řece Dyji v blízkosti města Vranov nad Dyjí postavena přehrada, která je svojí rozlohou  desátá největší v naší republice. Vedle vodárenských a energetických úkolů slouží přehradní nádrž především k rekreaci.

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí

Jednou z nejpozoruhodnějších barokních staveb u nás je zámek Vranov nad Dyjí, který v 17. století nahradil původní románsko-gotický hrad z počátku století dvanáctého. Zámek byl postaven podle projektu slavného architekta Jana Bernarda Fischera.

Zřícenina hradu Cornštejn

Zřícenina hradu Cornštejn

Na ostrohu nad hladinou Vranovské přehrady stojí mohutná zřícenina monumentálního hradu s masivním opevněním ze 14. století. Hrad má cizokrajný název Cornštejn. V posledních letech započaly práce na její obnově. Vede sem značená turistická cesta od řeky Dyje. Pro veřejnost je zřícenina přístupná od června do září.

Hrad Špilberk

Hrad Špilberk

V roce 1238 bylo vybudováno hradební opevnění města Brna a zároveň byl postaven hrad Špilberk. V 17. století byl hrad přestavěn na citadelu brněnské pevnosti v barokním slohu. Mnoho let sloužil Špilberk jako obávané vězení. V současnosti zde má sídlo Muzeum města Brna.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Barokní zámek Jaroměřice nad Rokytnou patří k nejnavštěvovanějším památkám v této oblasti. Monumentální zámek s kostelem sv. Markéty je jedním z největších zámeckých komplexů v Evropě. Na místě středověké tvrze vyrostla ve 2. pol. 16. stol. renesanční budova, která v letech 1700 – 37 získala dnešní barokní podobu. K zámku přiléhá rozlehlá zámecká zahrada a anglický park.

1 2 3 ..... 5

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.