Zobrazit na mapě

Zámek Pohansko

Empírový lovecký zámeček Pohansko postavil na začátku 19. století rod Lichtenštejnů. Architekti zámku byli Josef Kornhäusel a Josef Hardmuth (mj. zakladatel firmy Koh-i-noor v Českých Budějovicích). Aniž by někdo tušil, byl zámeček postaven na místě, které bylo už v 9. století obýváno Slovany, kteří zde vybudovali nejrozsáhlejší středověké hradiště v České republice. Vše zajímavé, co se zde při archeologických vykopávkách našlo, je dnes možno si v zámečku Pohansko prohlédnout.

Zámek Pohansko leží asi 3,5 km jihovýchodně od Břeclavi u jezera vytvořeného slepým ramenem řeky Dyje a je součástí Lednicko-valtického areálu. Nedaleko zámku se nachází rovněž Muzeum lehkého opevnění z doby před druhou světovou válkou.

Z Břeclavi sem vede několik cest pro pěší i pohodlné cyklostezky. Zámek je pro veřejnost otevřen od května do října.

Fotogalerie - Zámek Pohansko

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Pohansko je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Pohansko je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nevelká pěkně zařízená chata k pronájmu leží v tichém prostředí na polosamotě na konci chatové osady poblíž vinic a lesa v atraktivní oblasti Lednicko-Valtického areálu jen 4,5 km od lednického zámku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1704

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zrekonstruovaná chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, gril) a vinným sklípkem v tiché ulici malé obce jen 2 km od Lednicko-valtického areálu v oblasti ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1437

Samostatný ubytovací objekt (chata) k pronájmu s uzavřeným dvorkem (posezení, gril) a terasou (bazén) leží na okraji obce u řeky Kyjovky (rybaření) v regionu Podluží (ideální k cykloturistice).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1950

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Dnes zobrazeno 9x

Kvalitně zařízená nová prostorná chata k pronájmu s vinným sklípkem leží na kraji obce mezi vinnými sklepy v atraktivním cykloturistickém regionu Podluží v dosahu Lednicko-Valtického areálu i Pálavy.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chaty: 2005

Dnes zobrazeno 30x

Rezervováno 25. 7.

Nově zrekonstruovaná nástavba vinného sklípku s terasou v malebné uličce vinných sklípků jen 600 m od přírodního koupání a jen 3 km od Slovanského hradiště v Mikulčicích. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0622

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2121

Akceptované poukázky a asociace