Zobrazit na mapě

Zřícenina Gutštejn

Na území Přírodního parku Úterský potok v blízkosti Konstantinových Lázní se nad soutokem Hadovky a Úterského potoka nachází romantická zřícenina hradu Gutštejn. Pro svoji malebnost je častým cílem fotografů i filmařů.

Hrad byl založen Jetřichem Gutštejnem ve 14. století. Stavba byla svou rozlohou velmi malá. Na obranu hradu sloužila věž s netypickými zakulacenými rohy a střílnami. Hradní areál byl obehnán mohutnou zdí. Tvořily ho dva malé paláce na protilehlých stranách dvora. V minulosti byl objektu užíván také jako vězení pro velmi obávané loupeživé rytíře.

Dnes je hrad Gutštejn vyhledávaným cílem turistických výletů a rodinných procházek. Pro svoji polohu uprostřed krásné krajiny a blízkost Konstantinových Lázní je to oblíbené místo pro pěší turistiku. Na Gutštejn je možné se vydat i z Konstantinových lázní po značené turistické trase.   

Foto: Zřícenina hradu Gutštejn - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zřícenina Gutštejn

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina Gutštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina Gutštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Prohlíželo 191 lidí

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Prohlíželo 107 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Vkusně a kvalitně zařízená chata se stylovým obytným pokojem a se saunou v oplocené zahradě (posezení, ohniště, stolní tenis) na kraji obce jen 50 m od koupaliště a jen 7 km od Domažlic.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0723

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (dětské brouzdaliště, stolní tenis, pergola, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině Pošumaví jen 15 km od města Klatovy.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2107

Akceptované poukázky a asociace