Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Pecka

Hrady a zámky

Gotický hrad Pecka byl vybudován Budivojem Peckou. První písemné zmínky o něm jsou z roku 1322. Za vlastnictví Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic bylo dostavěno masivní gotické opevnění a hrad byl rozšířen. Po Harantově popravě na Staroměstském náměstí v roce 1621 připadl hrad Albrechtovi z Valdštejna. Na počátku 19. století vypukl na hradě velký ničivý požár a hrad byl opuštěn.

Někdejšího slavného majitele Kryštofa Haranta dnes připomíná expozice na hradě. Ve sklepení si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu s názvem Hrdelní právo a soudnictví v Čechách. Je zde i Galerie moderního umění. Hrad Pecka je přístupný od dubna do října. Ve stejnojmenné vsi pod hradem si mohou turisté prohlédnout lidovou roubenou architekturu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Pecka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Pecka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Atraktivní prostorný rekreační dům k pronájmu s wellness vyžitím (vířivka, infrasauna) a velkou zahradou (bazén, hřiště, stolní tenis, gril, ohniště, terasa) na kraji obce jen 500 m od hradu Pecka.

3 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1524

Chalupa se 3 samostatnými apartmány a společenskou místností poskytuje ubytování v areálu ekofarmy v oplocené zahradě (bazén, posezení, gril, ohniště) na samotě u lesa v malebné krajině Podkrkonoší.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1935

Prohlíželo 121 lidí

Atraktivní a kvalitně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola, posezení, krb) leží na kraji obce v malebné krajině Podkronoší jen 5 km od hradu Pecka.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1230

Pěkná chalupa ve velké neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb) na kraji obce v krásné podkrkonošské přírodě jen 7 km od hradu Pecka a jen 16 km od Safariparku ve Dvoře Králové nad Labem.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1229

Luxusní chalupa s vlastním wellness (bazén, vířivka, sauna) k pronájmu na oploceném pozemku (gril, udírna, posezení, pískoviště) leží v klidné vesnici 7 km od Pecky (hrad, koupaliště).

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2132

Luxusní apartmán s vlastním wellness (bazén, vířivka, sauna) k pronájmu na oploceném pozemku (gril, udírna, posezení, pískoviště) leží v klidné vesnici 7 km od Pecky (hrad, koupaliště).

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 2132a

Luxusní část chalupy s vlastním wellness (bazén, vířivka, sauna) k pronájmu na oploceném pozemku (gril, udírna, posezení, pískoviště) leží v klidné vesnici 7 km od Pecky (hrad, koupaliště).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2132b

Nová v moderním stylu zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril) leží v nevelké obci v malebné podkrkonošské oblasti jen 1,5 km od rozhledny Kozinec.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1719

Akceptované poukázky a asociace