Zobrazit na mapě

Rozhledna Suchý vrch

Suchý vrch (995 m. n. m.) leží v Orlických horách v Bukovohorské hornatině. Suchý vrch je součástí přírodního parku Suchý vrch a Buková hora.

Necelý půl kilometr od vrcholu Suchého vrchu se nachází stejnojmenná rozhledna, ze které mohou turisté obdivovat nádherný výhled nejen na celou Bukovohorskou hornatinu, ale i Orlické hory, Králický Sněžník a Hrubý Jeseník. Rozhledna, která zároveň slouží jako vodojem, měří třicet dva metry a byla postavena v letech 1930 – 1932. Až na vrchol vede silnice, ale mnohem hezčí zážitek je vypravit se na Suchý vrch pěšky po značené turistické trase, která vede krásným prostředím. Vedle rozhledny stojí Kramářova chata, která turistům slouží již od roku 1925.

Jen 3 km po červené turistické značce je vzdálena pevnost Bouda.

Fotogalerie - Rozhledna Suchý vrch

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Suchý vrch je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Suchý vrch je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, krb) leží na okraji chatové oblasti nad obcí na malebném místě u lesa v turisty přitažlivém přírodním parku Suchý vrch - Buková hora.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0437

Prostorná nadstandardně zařízená vila k pronájmu s wellness (vířivka, finská sauna) na rozsáhlém pozemku s všestranným vyžitím (bazén, lezecká stěna, gril, udírna, ohniště, trampolína, dětský hrad…).

8 ložnic / max 37 osob
číslo chalupy: 2175
Suchý vrch je nejvyšší horou Bukovohorské hornatiny. Jeho výška je bezmála tisíc metrů. Na jeho vršku stojí třiceti dvou metrová rozhledna s vodojemem. Na Suchém vrchu je turistický rozcestník, od kterého lze vyrazit na výlet k dělostřelecké tvrzi Bouda po červené turistické značce.

Prostorná mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu s obytnou kuchyní, zimní zahradou (vířivka, infrasauna, posezení, gril) a oploceným pozemkem (bazén, trampolína, vyžití pro děti, ohniště).

5 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 2174

Mimořádně atraktivní chata v oplocené zahradě (bazén, trampolína, dětský koutek, posezení, krb, sauna, koupací káď) v malé tiché obci jen 10 km od Dolní Moravy (Stezka v oblacích).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1370

Mimořádně atraktivní zcela nová roubená chalupa v neoplocené zahradě (posezení, krb, dětský koutek) v tiché části obce v malebné oblasti jižní části Orlických hor s ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1645

Nový luxusně zařízený srub se stylovou obytnou místností (krb), zastřešenou terasou a zahradou (posezení, krb, dětské hřiště) nabízí pronájem na malebném místě nedaleko lesa na kraji obce.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1604

Dnes zobrazeno 8x

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou v zahradě s bazénem a pergolou (posezení, gril) leží v okrajové části města v dosahu mnoha turistických cílů (Kralický Sněžník, Suchý vrch, …).

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2033

Dnes zobrazeno 39x

Velmi atraktivní srubová chata s terasou leží na velkém přírodním pozemku (bazén, hřiště, posezení, krb) na mimořádně krásné samotě na stráni pod lesem s krásným výhledem do okolí.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1023

Akceptované poukázky a asociace