Zobrazit na mapě

Rozhledna Suchý vrch

Suchý vrch (995 m. n. m.) leží v Orlických horách v Bukovohorské hornatině. Suchý vrch je součástí přírodního parku Suchý vrch a Buková hora.

Necelý půl kilometr od vrcholu Suchého vrchu se nachází stejnojmenná rozhledna, ze které mohou turisté obdivovat nádherný výhled nejen na celou Bukovohorskou hornatinu, ale i Orlické hory, Králický Sněžník a Hrubý Jeseník. Rozhledna, která zároveň slouží jako vodojem, měří třicet dva metry a byla postavena v letech 1930 – 1932. Až na vrchol vede silnice, ale mnohem hezčí zážitek je vypravit se na Suchý vrch pěšky po značené turistické trase, která vede krásným prostředím. Vedle rozhledny stojí Kramářova chata, která turistům slouží již od roku 1925.

Jen 3 km po červené turistické značce je vzdálena pevnost Bouda.

Fotogalerie - Rozhledna Suchý vrch

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Suchý vrch je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Suchý vrch je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v chatové osadě na kraji rekreační obce jen 6 km od Suchého vrchu (rozhledna, tvrz Bouda). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1182

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, krb) leží na okraji chatové oblasti nad obcí na malebném místě u lesa v turisty přitažlivém přírodním parku Suchý vrch - Buková hora.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0437

Mimořádně atraktivní chata v oplocené zahradě (bazén, trampolína, dětský koutek, posezení, krb, sauna, koupací káď) v malé tiché obci jen 10 km od Dolní Moravy (Stezka v oblacích).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1370

Prohlíželo 101 lidí

Mimořádně atraktivní zcela nová roubená chalupa v neoplocené zahradě (posezení, krb, dětský koutek) v tiché části obce v malebné oblasti jižní části Orlických hor s ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1645

Prohlíželo 113 lidí

Rezervováno 18. 5.

Nový luxusně zařízený srub se stylovou obytnou místností (krb), zastřešenou terasou a zahradou (posezení, krb, dětské hřiště) nabízí pronájem na malebném místě nedaleko lesa na kraji obce.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1604

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou v zahradě s bazénem a pergolou (posezení, gril) leží v okrajové části města v dosahu mnoha turistických cílů (Kralický Sněžník, Suchý vrch, …).

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2033

Prohlíželo 1227 lidí

Nová velmi atraktivní srubová chata s terasou a bazénem na mimořádně krásné samotě na stráni pod lesem s krásným výhledem na okolní kopce s ideálním podmínkami k turistice i běžkování.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1023

Akceptované poukázky a asociace