Zobrazit na mapě

Králický Sněžník

Králický Sněžník (1423 m. n. m.) je nejvyšší horou stejnojmenného pohoří, které odděluje Orlické hory od Hrubého Jeseníku. Králickým Sněžníkem probíhá hlavní evropské rozvodí hned tří moří. Sníh zde zůstává ležet až 8 měsíců v roce, a proto není divu, proč hora získala právě jméno Sněžník.

Králický Sněžník je tvořen rulou, která místy vytváří díky zvětrávání zajímavé skalní útvary, kamenná pole a mrazové sruby. V minulosti stála na vrcholu rozhledna a nedaleko pod vrcholem turistická chata. Obě stavby však musely být v roce 1973 strženy pro svůj špatný technický stav. I bez rozhledny je ale odsud překrásný výhled na Orlické hory, na pohoří Hrubého Jeseníku i na polskou stranu. Právě pro tuto kruhovou vyhlídku je Králický Sněžník vyhledávaným turistickým cílem. Nedaleko od základů stržené turistické chaty se nyní nachází socha slůněte.

Kousek pod vrcholem Králického Sněžníku pramení řeka Morava. Pramen řeky Moravy se nachází přímo na turistické stezce a tak se u něj zastaví každý turista směřující k vrcholu Králického Sněžníku. Od pramene je to na vrchol už jen 10 minut.

V minulosti horu navštívilo i mnoho významných osobností, jako byl například princ Jindřich Pruský, princezna Mariana s králem Vilémem z Nizozemí či arcivévoda Josef Ferdinand. Český spisovatel Alois Jirásek, který na vrchol Sněžníku vystoupal v roce 1884, byl okouzlen a pojmenoval horu Králickou Sněžkou.

Fotogalerie - Králický Sněžník

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Králický Sněžník je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Králický Sněžník je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 14x

Rezervováno včera

Jednoduše a účelně zařízená chata s infrasaunou, terasou (posezení, krb) a bazénem na horním konci horské osady nedaleko lesa s krásným výhledem na okolní hory a ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1239

Velmi pěkně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (posezení, krb) na malebném místě na okraji horské obce nedaleko lesa na úpatí Kralického Sněžníku jen 3 km od Stezky v oblacích.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1158

Dnes zobrazeno 12x

Stylová účelně zařízená chalupa s hernou (kulečník, stolní fotbálek) ve velké zahradě (zapuštěný bazén, tenisový kurt, stolní tenis) leží na horním konci obce na kouzelném místě u lesa a louky.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 9540

Místně typická chalupa resp. zcela samostatná 3-pokojová část chalupy s terasou a neoploceným pozemkem (bazén) na okraji horské obce s výbornými turistickými možnostmi v okolí (Králický Sněžník apod.)

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1244

Prohlíželo 104 lidí

Rezervováno 12. 5.

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Prohlíželo 144 lidí

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (kulečník) a velkou neoplocenou zahradou (bazén, trampolína, terasa, gril) leží na malebné polosamotě zcela na okraji obce s výhledem na hory.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2034

Prohlíželo 118 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa s posezením, krb) se nachází na polosamotě na kraji obce s možností krásných výletů do Jeseníků i Orlických hor.

3 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 1634

Stylově zrekonstruovaná atraktivní chata se sportovní místností (kulečník, stolní tenis) a wellness koupelnou (vířivá vana, sauna) na neoploceném pozemku v pěkném místě na kraji malé horské osady.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chaty: 1468

Akceptované poukázky a asociace