Zobrazit na mapě

Zámek Žleby

Zámek Žleby s krásným zámeckým parkem, kolem kterého teče řeka Doubrava, stojí ve stejnojmenné obci asi 20 km od Kutné Hory.

Na místě zámku stál původně hrad v gotickém stylu, který byl postaven ve 13. století pány z Lichtenburka. Za husitských válek byl hrad poničený a v polovině 15. stolení byl znovu obnoven. Ve 2. polovině 16.století je hrad přebudován na renesanční zámek s nádvořím, které je zdobené arkádami. Po třicetileté válce dochází k přestavbě zámku v barokním stylu.  Od poloviny 18. století se majiteli zámku stávají páni z rodu Auerspergů. Kníže Vincenc Karel Auersperg se zasloužil o romantickou přestavbu zámku.

Zámek je veřejnosti přístupný, nabízí tři prohlídkové trasy a zvláštní prohlídky o Vánocích a Velikonocích. Návštěvníci mohou obdivovat např. sbírku zbraní, nábytku, zámeckou kapli Zvěstování Panny Marie, zámeckou kuchyni nebo vystoupat na věž.

Interiér a exteriér zámku Žleby se stal inspirací pro natáčení mnoha pohádek i filmů jako např. Nejkrásnější hádanka, Tři bratři, Šípková Růženka, Kouzla králů a dalších.

Výlet na zámek Žleby můžeme spojit s návštěvou cca. 10 km vzdáleného města Třemošnice, kde se nachází zříceniny hradu Lichnice a Berlova Vápenka - Muzeum vápenictví.

 

Fotogalerie - Zámek Žleby

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Žleby je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Žleby je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, vířivka, gril) v malé obci v blízkosti CHKO Železné hory a s mnoha možnostmi k výletům (přehrada Seč, zámek Žleby).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1560

Rezervováno včera

Velmi pěkně zařízená prostorná chalupa k pronájmu s hernou (stolní tenis, stolní fotbal) v oplocené zahradě (zastřešený bazén, hřiště, posezení, ohniště) v malé vesničce jen 4 km od přehrady Seč.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 1559
Romantický zámek Žleby láká návštěvníky na jedinečnou sbírku zbraní, vzácně dochovanou zámeckou kuchyni, či historický divadelní sál. Kolem zámku se rozprostírá poměrně velký zámecký park, kterým protéká řeka Doubrava. V podzámčí lze navštívit oboru s bílými jeleny.

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkná chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační osadě jen 400 m od vodní nádrže Seč (koupání, rybaření) v malebné krajině CHKO Železné hory.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chaty: 1558

Velmi pěkná novostavba chalupy k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa, gril) leží na okraji obce v malebné krajině Železných hor jen 4 km od vodní nádrže Seč (koupání, vodní sporty).

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2341

Dnes zobrazeno 42x

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na pěkném místě zcela na kraji obce s malebným výhledem do krajiny jen 2 km od přírodní rezervace Stvořidla (kaňonu řeky Sázavy).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1556

Pěkná účelně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, zahradní nábytek, gril) v malé obci v regionu Polabí v atraktivní lokalitě ideální pro cykloturistiku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2012

Nápaditě a kvalitně zařízená chata k pronájmu s wellness (vířivka, infrasauna) a terasou leží ve velké oplocené zahradě (krb, ohniště, bohaté vyžití pro děti) v malé klidné osadě v Železných horách.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2340

Velmi atraktivní luxusní chalupa k pronájmu se stylovou společenskou místností na velkém neoploceném pozemku (bazén, hřiště, stolní tenis, vyžití pro děti) v těsné blízkosti skanzenu na Veselém kopci.

6 ložnic / max 16 osob
číslo chalupy: 0738

Akceptované poukázky a asociace