Zobrazit na mapě

Dělostřelecká tvrz Bouda

V Orlických horách nedaleko města Králíky lze navštívit dělostřeleckou tvrz Bouda. Její komplex je složen z pěti železobetonových objektů a rozlehlého podzemí. Podzemní chodby, které všechny objekty spojují, vedou v hloubce až padesát sedm metrů a jejich celková délka je dva kilometry. Při prohlídce je vhodná kvalitní turistická obuv a nutné je opravdu teplé oblečení. Tvrz byla budována ve 30. letech minulého století jako součást důmyslné obranné linie, která měla zabránit německé armádě překročit hranice našeho státu. Nakonec ovšem tato obrana zůstala nevyužita a obranné pevnosti byly armádou opuštěny. V padesátých letech minulého století byla dělostřelecká tvrz Bouda opravena a od roku 1981 je zpřístupněna veřejnosti.

Výlet k dělostřelecké tvrzi Bouda lze propojit z výšlapem na Suchý vrch, kde se nachází rozhledna. Nejzajímavější přístupová cesta k tvrzi Bouda vede z obce Mladkov. Jedná se o červenou turistickou stezku, která na své trase míjí i další menší bývalé vojenské objekty tzv. řopíky.

Z dalších bývalých vojenských objektů, které byly v Orlických horách před 2. světovou válkou budovány, doporučujeme rovněž navštívit dělostreleckou tvrz Hůrka v Králíkách a pevnost Hanička.

Fotogalerie - Dělostřelecká tvrz Bouda

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Dělostřelecká tvrz Bouda je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Dělostřelecká tvrz Bouda je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v chatové osadě na kraji rekreační obce jen 6 km od Suchého vrchu (rozhledna, tvrz Bouda). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1182

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, krb) leží na okraji chatové oblasti nad obcí na malebném místě u lesa v turisty přitažlivém přírodním parku Suchý vrch - Buková hora.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0437

Mimořádně atraktivní chata v oplocené zahradě (bazén, trampolína, dětský koutek, posezení, krb, sauna, koupací káď) v malé tiché obci jen 10 km od Dolní Moravy (Stezka v oblacích).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1370

Mimořádně atraktivní zcela nová roubená chalupa v neoplocené zahradě (posezení, krb, dětský koutek) v tiché části obce v malebné oblasti jižní části Orlických hor s ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1645

Nový luxusně zařízený srub se stylovou obytnou místností (krb), zastřešenou terasou a zahradou (posezení, krb, dětské hřiště) nabízí pronájem na malebném místě nedaleko lesa na kraji obce.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1604

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Dnes zobrazeno 12x

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou v zahradě s bazénem a pergolou (posezení, gril) leží v okrajové části města v dosahu mnoha turistických cílů (Kralický Sněžník, Suchý vrch, …).

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2033

Dnes zobrazeno 52x

Nová velmi atraktivní srubová chata s terasou a bazénem na mimořádně krásné samotě na stráni pod lesem s krásným výhledem na okolní kopce s ideálním podmínkami k turistice i běžkování.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1023

Akceptované poukázky a asociace