Zobrazit na mapě

Hrad Křivoklát

První zmínky o hradu Křivoklát pocházejí z 12. století. Hrad byl vybudován za vlády Přemysla Otakara II. V době vlády Václava IV. a Vladislava Jagelonského byla stavba významně přebudována.

V minulosti byl hrad několikrát poškozen požárem. V době, kdy se z Křivoklátu stala obávaná věznice, jeho výsadní postavení pokleslo. Když se majitelem stal rod Fürstenberků, byl zpustošený hrad zachráněn a proběhla rozsáhlá rekonstrukce.

V současnosti se v objektu nachází velmi pěkná hradní kaple, rytířský a královský sál s bohatou kolekcí umění z období gotiky, knihovna a obrazárna. Turisticky atraktivní je expozice proslulého vězení a mučírna s mučícími nástroji. Nádherná vyhlídka se návštěvníkům naskytne z věže, v níž jsou také instalovány lovecké sbírky. V turistické sezóně se zde konají různé kulturní akce.

Foto: Hrad Křivoklát - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Hrad Křivoklát

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Křivoklát je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Křivoklát je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 134 lidí

Velmi pěkný rekreační dům (chalupa) resp. kvalitně zařízené první patro domu k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, posezení, gril) v malé obci na Křivoklátsku jen 2 km od zámku Zbiroh.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2106

Prohlíželo 91 lidí

Velmi pěkná nově zrekonstruovaná chata k pronájmu ve velké oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, gril) na malebném místě na samotě v atraktivní oblasti v těsné blízkosti CHKO Český kras.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1614

Pěkná stylově zrekonstruovaná prostorná chalupa s velkou zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce v atraktivním regionu na severním úpatí vrchoviny Brdy pod vrchem Plešivec.

5 ložnic / max 9 osob
číslo chalupy: 1423

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Velmi pěkná chata k pronájmu leží na kraji obce v klidné lokalitě u lesa v oploceném areálu (bazén, terasa s posezením, krb) v malebném regionu středních Čech při vstupu do CHKO Brdy (cykloturistika).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2008

Velmi pěkná chata k pronájmu leží na kraji obce v klidné lokalitě u lesa v oploceném areálu (bazén, terasa s posezením, krb) v malebném regionu středních Čech při vstupu do CHKO Brdy (cykloturistika).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2007

Velmi pěkná chata k pronájmu leží na kraji obce v klidné lokalitě u lesa v oploceném areálu (bazén, posezení, krb) v atraktivním regionu středních Čech při vstupu do CHKO Brdy (cykloturistika).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2006

Prohlíželo 106 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Akceptované poukázky a asociace